Tak teraz wygląda porodówka w Uniwerysteckim Centrum Klinicznym w katowickiej Ligocie! [ZDJĘCIA]

2019-07-09 13:29 Joanna Łukawska
Tak teraz wygląda porodówka w Uniwerysteckim Centrum Klinicznym w katowickiej Ligocie! [ZDJĘCIA]
Autor: Joanna Łukawska Tak teraz wygląda porodówka w Uniwerysteckim Centrum Klinicznym w katowickiej Ligocie! [ZDJĘCIA]

W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zakończono modernizację Oddziału Ginekologii, Bloku operacyjnego Ginekologicznego wraz z Zespołem Porodowym! Koszt tej inwestycji to prawie 15 milionów złotych!

Do dyspozycji rodzących par są trzy nowocześnie wyposażone sale porodowe (w tym jedna przystosowana do porodów w wodzie), które zapewniają bezpieczeństwo i intymność. Wyremontowane zostały również trzy sale operacyjne (w tym jedna do cięć cesarskich) oraz sale poporodowe.

- Sale są jednoosobowe, które zapewniają komfort i intymność – zapewnia prof. Andrzej Witek - Ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego

-Mamy nadzieję, że udało nam się stworzyć miejsce, w którym kobiety, w jednym z najważniejszych momentów swojego życia, będą czuły się komfortowo, w pełni zaopiekowane – dodaje Anna Stachulska Położna Oddziałowa Bloku Porodowego.

Prace objęły przebudowę i modernizację pomieszczeń wraz z przebudową instalacji wewnętrznych i realizację kompletnego i w pełni wyposażonego oddziału łóżkowego wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi. Wymieniono też instalację wodno-kanalizacyjną i elektryczną, okablowanie, wentylację, klimatyzację i kaloryfery.

Modernizacja Oddziału Ginekologii, Bloku Operacyjnego Ginekologicznego wraz z Zespołem Porodowym to pierwszy etap Inwestycji, której całkowity koszt wynosi prawie 30 milionów złotych!

Obecnie trwa modernizacja Bloku Operacyjnego Okulistyki Dziecięcej wraz z Oddziałem Okulistyki Dziecięcej. Ostatnim etapem będzie modernizacja Oddziałów Neonatologii oraz Oddziału Ginekologii – odcinek położniczy i patologii ciąży. Wszystkie prace potrwają do końca bieżącego roku.

W zeszłym roku w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym przyszło na świat 1113 noworodków.