Te kopalnie w Śląskiem przestaną istnieć. Zostaną zlikwidowane! [LISTA]

2020-04-20 13:26

Rok, dwa lata, w najlepszym przypadku trzy - oto kopalnie w województwie śląskim, które w tym czasie przestaną istnieć. Zostały przeznaczone do całkowitej likwidacji przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń. Kilka zakładów górniczych już ma zmniejszone wydobycie lub ich praca jest w inny sposób ograniczona. Lista kopalń do likwidacji jest w galerii zdjęć! Data to termin, do końca którego ma dojść do likwidacji.

Na liście Spółki Restrukturyzacji Kopalń znajduje się kilka zakładów górniczych z województwa śląskiego. Są to kopalnie, które w przeciągu 1-3 lat przestaną istnieć, ponieważ zostały przeznaczone do całkowitej likwidacji.

Lista SRK budzi wielkie emocje zwłaszcza w lokalnych środowiskach. Rzecznik SRK, Wojciech Jaros, uspokaja jednak, że lista powstała już jakiś czas temu i większość pracowników zakładów ją zna.

Była ona uzgadniana w latach 2016-2018 przez ówczesny rząd.

Wielu mieszkańców regionu nadal nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że kopalnie, które być może widują na co dzień, wkrótce przestaną funkcjonować. Wiele z nich już teraz ma zmniejszone wydobycie lub w inny sposób ograniczono ich pracę.

Które kopalnie w woj. śląskim zostaną wkrótce zlikwidowane? Zobaczcie galerię zdjęć, tam znajdziecie listę!

Dramat pielęgniarki. Rodzina zerwała z nią kontakt, bo pracuje w szpitalu zakaźnym.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE