Nie pożegnały go tłumy

Księdza Roberta pochowano po cichu. Spoczął obok grobu matki. Tragedia w Sosnowcu

2023-03-17 17:30

Ksiądz Robert, jedna z ofiar tragedii w Sosnowcu, został pochowany bez wielkich uroczystości, po cichu. Na jego grobie nie ma morza kwiatów i wieńców. To skromny grób, na którym znalazło się zaledwie kilka wiązanek ze wstęgą ostatniego pożegnania. Wśród nich jest wieniec od firmy pogrzebowej. Trumna z ciałem księdza Roberta Sz. spoczęła na cmentarzu komunalnym tuż obok grobu jego matki.

Ksiądz Robert targnął się na swoje życie. Pochowano go po cichu

Robert Sz. święcenia kapłańskie przyjął w 2004 roku. Swoją posługę kapłańską rozpoczął w Wojkowicach, później zmieniał parafie. Pracował tam jako kapelan w sosnowieckim szpitalu. Później trafił do parafii w Jaworznie. Jak informuje "Fakt", później miał trafić do domu seniora, gdzie był kapelanem. Przez cztery lata pracował jako wikary w parafii św. Joachima w Sosnowcu. W ubiegłym roku miał trafić do Dąbrowy Górniczej, ostatecznie został pomocnikiem proboszcza sosnowieckiej bazyliki. W hierarchii był na równi z diakonami.

7 marca diecezją sosnowiecką wstrząsnęła informacja o śmierci dwóch księży. Szczegóły tego zdarzenia są makabryczne i przerażające. O śmierci duchownych poinformował biskup.

To wtedy zaczęły wychodzić na jaw przerażające szczegóły. Ksiądz Robert Sz. targnął się na swoje życie. Wszedł pod nadjeżdżający pociąg w pobliżu stacji Sosnowiec Główny. Zginął na miejscu. Tego samego dnia znaleziono także ciało młodego diakona Mateusza B., zabójca działał z dużą siłą, ostrze, którym zadano rany, rozcięło między innymi szyję i płuco młodego duchownego. Nieoficjalnie mówi się, że duchowni byli ze sobą skonfliktowani. RMF24 podał nieoficjalną informację, że za zabójstwem 25-letniego diakona stoi ksiądz Robert. Tych doniesień nie potwierdza Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu, która prowadzi w tej sprawie dwa postępowania. Czy śledczym uda się wyjaśnić, co wydarzyło się w Sosnowcu?

Kiedy odbył się jego pogrzeb księdza Roberta? Nie wiadomo. Próżno szukać na ten temat informacji na stronie diecezji sosnowieckiej. Trumna z ciałem księdza spoczęła ma cmentarzu komunalnym w Czeladzi, tuż obok grobu jego matki. Nie zalało go morze kwiatów. Jest na nim zaledwie kilka wiązanek, na których widnieją szarfy z napisem: "Ostatnie pożegnanie". Największy wieniec jest od "Przyjaciół ze Wspólnoty "Dotyk Miłości Boga. Ofiarnemu kapłanowi" i od zakładu pogrzebowego.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl
Tajemnicza śmierć w Sosnowcu. Dwóch duchowych zginęło tragicznie
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany