Trwa akcja ratownicza

Tragedia w Ustroniu! Wybuch gazu rozsadził dom jednorodzinny. Starsza kobieta wyciągnięta spod gruzów

Rano w niedzielę, 4 grudnia w Ustroniu doszło do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym. Na miejscu trwa akcja ratownicza. Z ustaleń naszej reporterki wynika, że w domu mieszkały inne osoby. Jedna z nich została wydobyta spod gruzów i znajduje się pod opieką medyków. Burmistrz Ustronia Przemysław Korcz przekazał, że uratowano starszą kobietę. Dwie osoby w dalszym ciągu są poszukiwane. Przyczyna wybuchu nie jest jeszcze znana.

Aktualizacja, godz. 12.27

Burmistrz Ustronia Przemysław Korcz przekazał, że spod gruzów wydobyto starszą kobietę. Poniżej zdjęcia i wideo z miejsca zdarzenia.

Aktualizacja, godz. 12.18

Na miejsce zdarzenia udaje się zastępca Komendanta Głównego PSP i Śląski Komendant PSP. Dzisiaj mija dokładnie 4 lata, od tragicznego wybuchu gazu w Szczyrku. W wyniku wybuchu gazu zginęło 8 osób. Na informację o tragicznym zdarzeniu zareagował burmistrz Ustronia. - W obliczu tej tragedii nie wyobrażam sobie świętowania na rynku w radosnej atmosferze przy choince. O godzinie 15.00 zostanie rozświetlona druga świeca adwentowa, w milczeniu i zadumie. Pozostałe wydarzenia towarzyszące zostają odwołane - napisał na FB Przemysław Korcz.

Aktualizacja, godz. 11.48

Z najnowszych informacji przekazanych nam przez mł. bryg. Anetę Gołębiowską, rzecznika prasowego Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP wynika, że służby w dalszym ciągu poszukują dwóch osób, które mogły znajdować się w domu w momencie wybuchu. Osoba poszkodowana, która została już wyciągnięta spod gruzów była przytomna.

Godz. 11.25. Wybuch gazu w Ustroniu. Jedna osoba wyciągnięta spod gruzów

W niedzielę, 4 grudnia przed godziną 10.00, w domu jednorodzinnym na ul. Polańskiej w Ustroniu wybuchł gaz. Jak przekazała nam mł. bryg. Aneta Gołębiowska, rzecznik prasowy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, jedna osoba została wydobyta spod gruzów doszczętnie zniszczonego domu. Udzielono jej pierwszej pomocy, a następnie pogotowie ratunkowe zabrało ją do szpitala. Na miejscu pracuje wiele zastępów straży pożarnej. Są tam również policjanci i ratownicy medyczni.

Trwa akcja ratownicza. Ile osób jest pod gruzami domu?

Na ulicy Polańskiej w Ustroni w dalszym ciągu trwa akcja ratownicza. Rzeczniczka Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP  przekazała nam, że na gruzowisku działają strażacy z psami szkolonymi do znajdowania osób przysypanych gruzami. na ten moment służby nie mają informacji, ile osób zostało poszkodowanych w wybuchu gazu. Z ustaleń naszej reporterki wynika, że w domu mieszkały łącznie cztery osoby, spośród których trzy są obecnie poszukiwanie. Równolegle trwa ustalanie przyczyny dramatycznego zdarzenia. W tej chwili jest jeszcze zbyt wcześnie, by określić przyczynę wybuchu gazu.

Sonda
Czy znasz zasady udzielania pierwszej pomocy?
Pożar hali sportowej w Białymstoku