Reanimacja

i

Autor: Shutterstock Reanimacja

Cichy zabójca zaatakował

Dramat w centrum Gliwic. Matka z pięciorgiem dzieci podtruta czadem. Trafili do szpitala

2022-12-04 10:53

Sześć osób, w tym matka z pięciorgiem dzieci, zostało podtrutych czadem w wielorodzinnym budynku przy ulicy Pszczyńskiej w Gliwicach. Na miejscu pojawili się strażacy i medycy, którzy przebadali poszkodowanych, a następnie zdecydowali o przetransportowaniu ich do szpitala. Trwa ustalanie przyczyny dramatycznego zdarzenia. Zaledwie kilka dni temu w Racioborzu zmarła 14-latka, która zatruła się tlenkiem węgla.

Gliwice. Matka z pięciorgiem dzieci przytruła się czadem

W sobotę, 3 grudnia kobieta z pięciorgiem dzieci przytruła się czadem. Jak podaje RMF FM, do zdarzenia doszło w wielorodzinnym budynku mieszkalnym przy ulicy Pszczyńskiej w Gliwicach. Na szczęście zatrucie nie miało tragicznych skutków. Po wstępnym badaniu poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala.

Zaledwie kilka dni temu w Raciborzu zmarła 14-letnia dziewczynka, która zatruła się tlenkiem węgla. Nieprzytomna nastolatka została znaleziona w łazience przez swoich rodziców. Była reanimowana przez godzinę, lecz niestety nie udało się uratować jej życia. Równie tragicznie konsekwencje miało zatrucie czadem w Olkuszu (woj. małopolskie). Tam w wyniku ataku cichego zabójcy zmarł 16-letni chłopiec.

Czujniki czadu. Jak chronić się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Przedstawiciele służb apelują o instalowanie w domach czujników czadu! To niewielkie i niedrogie urządzenie ostrzega przed wysokim stężeniem tlenku węgla i pozwala zapobiegać groźnym zatruciom, mogącym skutkować nawet śmiercią domowników. Jak chronić się przed "cichym zabójcą"? Strażacy informują o podstawowych zasadach, które należy stosować w czasie sezonu grzewczego:

  • Systematycznie sprawdzajmy szczelność i wykonujmy przeglądy techniczne przewodów kominowych.
  • Użytkujmy tylko sprawne technicznie urządzenia, zgodnie z instrukcją producenta.
  • Nie zasłaniajmy i nie przykrywajmy urządzeń grzewczych.
  • Nie zaklejajmy i nie zasłaniajmy kratek wentylacyjnych.
  • W przypadku wymiany okien na nowe, sprawdźmy poprawność działania wentylacji. Nowe okna są najczęściej o wiele bardziej szczelne w stosunku do wcześniej stosowanych w budynku i mogą pogarszać wentylację.
Poruszająca historia pieska Jasia, który nie ma oczu
Sonda
Czy masz w domu czujnik tlenku węgla?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają