Tychy: Policjanci kontra pseudokibice. Gorąco po meczu GKS-u! Starcie ponad 200 osób [ZDJĘCIA]

2021-04-21 9:58
Tychy: Policjanci kontra pseudokibice. Gorąco po meczu GKS-u! Starcie ponad 200 osób
Autor: Policja Śląska Tychy: Policjanci kontra pseudokibice. Gorąco po meczu GKS-u! Starcie ponad 200 osób

Policjanci interweniowali w związku z nielegalnym zbiegowiskiem około 200 pseudokibiców klubu GKS Tychy, którzy zebrali się przed stadionem podczas meczu tyskiej drużyny z drużyną Radomiak Radom. Pseudokibice odpalili race oraz petardy, a także próbowali zaatakować policjantów. Starcie dla wielu z nich zakończyło się wypisaniem mandatu lub skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Pseudokibice drużyny GKS Tychy zgromadzili się we wtorek, 20 kwietnia, przy Stadionie Miejskim, gdzie odbywał się mecz tyskiej ekipy z drużyną Radomiak Radom. Ich zgromadzenie miało mieć związek ze świętowaniem urodzin tyskiego klubu. Łącznie zebrało się tam około 200 osób. "Wznosili okrzyki oraz odpalali race dymne. Policjanci, dbając o bezpieczeństwo, wydawali komunikaty wzywające do rozejścia się i zachowania zgodnego z prawem. Zebrana grupa nie reagowała na polecenia mundurowych. Uczestnicy na widok mundurowych, którzy dążyli do ustalenia ich tożsamości, rozbiegli się w kierunku Parku Niedźwiadków. Jedna z grup pseudokibiców dążyła do konfrontacji z policjantami. Szybkie wsparcie i działania mundurowych zapobiegło eskalacji ich agresji", relacjonują funkcjonariusze.

Tychy: Policjanci kontra pseudokibice. Gorąco po meczu GKS-u! Starcie ponad 200 osób

Policjanci będą ustalać szczegóły dotyczące zdarzenia, jak i odpalanych podczas zbiegowiska rac oraz petard. Podczas zabezpieczenia mundurowi wylegitymowali łącznie 92 uczestników. "W związku z ujawnionymi wykroczeniami sporządzili 24 wnioski o ukaranie do sądu oraz nałożyli 62 mandaty zarówno porządkowe, jak i dotyczące naruszeń przepisów związanych z obowiązującymi obostrzeniami w związku z wystąpieniem stanu epidemii koronawirusa", relacjonują policjanci z Tychów. 

Kopki k. Rudnika. Dlaczego matka zabiła dzieci i siebie? Rozmowa z psychologiem społecznym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE