Tychy: Posadziły kwiaty w Parku Miejskim. Piękny gest Ukrainek!

2022-05-19 6:32
Ukrainki w dowód wdzięczności posadziły kwiaty w Parku Miejskim Solidarności w Tychach.
Autor: UM Tychy

- Mamy za co dziękować - mówi Oksana Mytiai, która wpadła na pomysł posadzenia kwiatów w Parku Miejskim Solidarności w Tychach. Aż 50 Ukrainek chciało w ten sposób wyrazić wdzięczność za przyjęcie ich w Polsce, gdy za wschodnią granicą rozgrywał się wojenny dramat.

Pani Oksana jest jedną z inicjatorek akcji. Jak sama mówi, jest to tylko symboliczne podziękowanie za pomoc, jaką Polacy obdarzyli naród ukraiński, gdy wojska Putina najechały naszego wschodniego sąsiada. - Bardzo jesteśmy wdzięczne tyszanom, którzy pomagali od pierwsze dnia wojny. Brakuje mi słów, by wyrazić wdzięczność, bo naprawdę tyle szczerości, miłości, współczucia i zrozumienia spotkałam przez te trzy miesiące  - dodaje kobieta.

Zobacz również: Rusza nabór do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Co to oznacza? Kto może się zgłosić?

W środę 50 Ukrainek razem z Tyskim Zakładem Usług Komunalnych posadziło aż 1500 białych begonii w Parku Miejskim Solidarności. To miejsce nie jest przypadkowe. Rok wcześniej  w parku wspólnie z mieszkańcami miasta utworzono napis z kwiatów #NieZapominajmy dla uczczenia pamięci Polek i Polaków, którzy zmarli w wyniku zachorowania na COVID-19.

- Cześć osób, która do nas przyjechała z Ukrainy uciekając przed wojną rozpoczęła nowe życie w naszym mieście. Mamy osoby, które już podjęły pracę m.in. w Tyskim Zakładzie Usług Komunalnych czy w firmach prywatnych na terenie miasta. Staramy się ich motywować do działania i cieszymy się, że chcą pracować i się usamodzielniać - mówi Ewa Grudniok, rzeczniczka prasowa UM Tychy.

Zobacz również: Ciężarna Gosia zginęła na oczach męża. Ich 3-letnia córka zmarła w szpitalu. Kierowca złożył apelację od wyroku

Dodaje, że nadal nie wiadomo, jak długo jeszcze samorządy będą pomagać uchodźcom z Ukrainy, więc ważne jest, aby mogli oni się usamodzielnić w naszym kraju. Tyszanie bardzo chętnie samo pomagali Ukraińcom w trudnych chwilach. Przyjmowali ich po dach, organizowali zbiórki i przygotowywali miejsca noclegowe.

Ukrainki posadziły 1500 kwiatów w tyskim parku! Zobacz zdjęcia

Express Biedrzyckiej - gen. Bogusław Pacek: Bez nadzwyczajnych działań Zachodu Ukraina sobie nie poradzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE