Tychy: Śmierć pracownika na terenie zakładu Nexteer Automotive. Rodzina wstrząśnięta!

2021-05-10 14:43 Bartosz Wojsa
Tychy: Śmierć pracownika na terenie zakładu Nexteer Automotive. Rodzina wstrząśnięta!
Autor: Mat. prasowe Tychy: Śmierć pracownika na terenie zakładu Nexteer Automotive. Rodzina wstrząśnięta!

Na terenie zakładu Nexteer Automotive w Tychach zmarł jeden z pracowników. Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe, ale medykom - mimo ich błyskawicznej reakcji i przeprowadzonej reanimacji - nie udało się uratować mężczyzny. Rodzina jest wstrząśnięta. Policjanci i prokuratura poczynili już ustalenia, które wskazały przyczynę śmierci pracownika.

Spis treści

  1. Tragedia w zakładzie pracy w Tychach. Nie żyje jeden z pracowników
  2. Pomoc psychologiczna dla pracowników. Prokuratura ustaliła przyczynę zgonu
  3. Nexteer Automotive zatrudnia setki osób, w tym większość na Śląsku

Tragedia w zakładzie pracy w Tychach. Nie żyje jeden z pracowników

W niedzielę, 9 maja, około godz. 18:00 na terenie zakładu Nexteer Automotive w Tychach zmarł jeden z pracowników. Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe, ale medykom - mimo ich błyskawicznej reakcji i przeprowadzonej reanimacji - nie udało się uratować mężczyzny. "Jego odejście napawa nas głębokim smutkiem. W myślach łączymy się z jego rodziną i bliskimi, wyrażając najszczersze kondolencje. Jednocześnie pozostajemy z nimi w stałym kontakcie. Zostali objęci pełnym wsparciem psychologicznym, prawnym oraz finansowym", informuje Teresa Sielawa HR Manager Nexteer Poland, cytowana przez portal nowinytyskie.pl. Po wstrząsającym wydarzeniu przerwano pracę w zakładzie, pozwolono też wrócić pozostałym pracownikom do domów.

Pomoc psychologiczna dla pracowników. Prokuratura ustaliła przyczynę zgonu

Po tym, co stało się w Nexteer, odwołano także nocną zmianę. "Wszystkie zatrudnione w Nexteer osoby mogą liczyć na pomoc w ramach infolinii wsparcia psychologicznego dla pracowników i ich rodzin. We wtorek (11 maja) odbędzie się zebranie załogi z udziałem psychologa", piszą nowinytyskie.pl. Rodzina jest wstrząśnięta tym, co się stało. Z ustaleń policjantów i prokuratury wynika, że zgon mężczyzny nastąpił z przyczyn naturalnych. 

Nexteer Automotive zatrudnia setki osób, w tym większość na Śląsku

W Polsce znajdują się największe pod względem produkcji i zatrudnienia zakłady Nexteer Automotive - w Tychach oraz Gliwicach zatrudniające łącznie ponad tysiąc osób. W trakcie roku produkują one ok. trzech milionów układów i kolumn kierowniczych. W obrębie tyskiej fabryki funkcjonuje także centrum inżynieryjne, które tworzy specjalistyczne rozwiązania dla samochodów osobowych. Czym zajmuje się firma? "Obecnie tworzymy układy kierownicze ze wspomaganiem hydraulicznym i elektrycznym, kolumny kierownicze oraz produkty do układów jezdnych dla ponad 50 największych światowych producentów samochodów, w tym BMW, Fiat, Ford, General Motors (Opel), PSA (Peugeot-Citroen), Lotus", czytamy na jej stronie internetowej. 

Pogrzeb policjanta
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE