Wesela 2021: Przełomowe zmiany w Polsce. Przywileje dla gości zaszczepionych na COVID-19

2021-05-10 13:00 Bartosz Wojsa
Wesela 2021: Przełomowe zmiany w Polsce. Przywileje dla gości zaszczepionych na COVID-19
Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Wesela 2021: Przełomowe zmiany w Polsce. Przywileje dla gości zaszczepionych na COVID-19

Koronawirus w Polsce: Wesela 2021. O tych zmianach mówiło się już wcześniej nieoficjalnie, ale na poniedziałkowej (10 maja) konferencji prasowej wszelkie wątpliwości zostały rozwiązane. Osoby zaszczepione na COVID-19 będą miały przywileje na imprezach masowych, w tym na weselach. O co chodzi? Szczegóły wyjaśnił minister Michał Dworczyk. Dla osób planujących tego typu uroczystości w najbliższym czasie to wspaniałe wieści.

Spis treści

  1. Wesela oraz inne imprezy masowe. Osoby zaszczepione na COVID-19 z przywilejami
  2. Koronawirus w Polsce. Jak wyglądają aktualne ograniczenia? Sprawdź:
  3. Jak rząd radzi sobie z pandemią koronawirusa w Polsce? Zagłosuj:

Wesela oraz inne imprezy masowe. Osoby zaszczepione na COVID-19 z przywilejami

W poniedziałek, 10 maja, podczas konferencji prasowej minister Michał Dworczyk rozwiał wątpliwości związane z organizacją imprez masowych w Polsce w czasie pandemii koronawirusa. Już wcześniej spekulowano, że szykują się spore zmiany w tym zakresie, a teraz okazało się, że nieoficjalnie wówczas doniesienia się potwierdzają. Osoby zaszczepione na COVID-19 będą mogły cieszyć się przywilejami. "Jeśli osoba jest zaszczepiona i ma certyfikat pełnego zaszczepienia, to nie jest liczona do limitu osób na spotkaniu", potwierdził minister Michał Dworczyk, koordynator Narodowego Programu Szczepień. Dla osób planujących tego typu uroczystości w najbliższym czasie to wspaniałe wieści. 

Koronawirus w Polsce. Jak wyglądają aktualne ograniczenia? Sprawdź:

Sporo obostrzeń wprowadzonych na czas pandemii koronawirusa w Polsce zostało już zniesionych. Otwarte zostały ponownie między innymi galerie handlowe, fryzjerzy i kosmetyczki. Od 15 maja zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach czy w kościele. Od 15 maja jest możliwa również organizacja np. wesel do 25 osób na świeżym powietrzu. Rząd w dalszej kolejności, w ciągu kolejnych tygodni - stopniowo, chce otworzyć restauracje ze stolikami na dworze, a później także siłownie i gastronomię w ogóle. Szczegółowa rozpiska jest tutaj: aktualne zasady i ograniczenia.

Jak rząd radzi sobie z pandemią koronawirusa w Polsce? Zagłosuj:

Kobiety w pandemii - SuperNova w samo południe
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE