Uczniowie, do hymnu! Odśpiewali cztery zwrotki "Mazurka" o 11:11 [WIDEO]

2019-11-08 17:25 abe
dzieci_11 listopada
Autor: Śląski Urząd Wojewódzki

To była ogólnopolska akcja. O symbolicznej godzinie „Mazurek Dąbrowskiego” w województwie śląskim odśpiewało ponad 340 tys. uczniów i 32 tys. nauczycieli z ponad 1,7 tys. szkół, przedszkoli i innych placówek oświaty. W Miejskiego Przedszkola nr 61 w Katowicach hymn odśpiewał z malcami wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

W piątek (8 listopada) do akcji o 11:11 w całej Polsce od tej niecodziennej akcji „Szkoła do hymnu” przystąpiło 4 mln uczniów i blisko 380 tys. nauczycieli z ponad 19 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. – Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w tej akcji. W tym roku bardzo dużo placówek zgłosiło się, by wspólnie o 11:11 zaśpiewać hymn Polski. Wspaniale jest być tutaj dzisiaj z najmłodszymi dziećmi i wspólnie odśpiewać hymn. Jestem pewny, że jak będą dorosłymi ludźmi, to również w sercu ten hymn im pozostanie – podsumował wojewoda Wieczorek inicjatywę inicjatywa ministra edukacji narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży.

Warto podkreślić, że swym zasięgiem objęła nie tylko placówki oświatowe w Polsce. Przystąpiły do nich także szkoły z krajów europejskich, takich jak: Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Austria, Litwa czy Belgia. Uczestniczyli w nich uczniowie z polskim rodowodem ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Argentyny, Armenii, Afryki, Kazachstanu. Warunkiem uczestnictwa w akcji „Szkoła do hymnu” było przesłanie przez dyrektora danej placówki ankiety zgłoszeniowej widocznej w Strefie dla zalogowanych w Systemie Informacji Oświatowej. Akcja „Szkoła do hymnu” to przedsięwzięcie, które jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.