Wodzisław Śląski: Kierowca skody utknął na przejeździe kolejowym

i

Autor: Policja Śląska

Utknął na przejeździe w Wodzisławiu Śląskim. Chwilę później nadjechał pociąg [WIDEO]

2022-06-28 18:46

Szokujące chwile na przejeździe kolejowym w Wodzisławiu Śląskim. Kamera monitoringu zarejestrowała moment, w którym samochód marki skoda utknął pod szlabanem. Chwilę później nadjechał pociąg. O tragedią było naprawdę blisko. Kierowca auta może zostać surowo ukarany finansowo.

Wodzisław Śląski: Skoda utknęła na przejeździe kolejowym

Zdarzenie miało miejsce pod koniec maja tego roku. Jak relacjonuje policja z Wodzisławia Śląskiego, na strzeżony przejazd kolejowy przy ulicy Kopernika, pomimo braku możliwości kontynuowania jazdy, wjechał kierujący skodą mężczyzna. - Po chwili, z uwagi na nadjeżdżający pociąg, opuszczone zostały rogatki i kierowca utknął na przejeździe. Żeby uniknąć zderzenia z pociągiem, 51-latek był zmuszony wjechać pod opuszczony już szlaban - opisuje komenda. Chwilę potem po torach przejechał pociąg. Poniżej możecie zobaczyć nagranie.

Zobacz także: Matka udusiła dwumiesięczną córeczkę i przyjechała ze zwłokami na komisariat. Nie pójdzie do więzienia

Utknął na przejeździe. Zaraz potem nadjechał pociąg

Kierowca osobowej skody odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu nawet 30 tys. złotych grzywny.

Zobacz koniecznie: Wjechał naćpany w dwie nastolatki! Opublikowano szokujące nagranie. Horror w Słupsku

Policjanci przypominają, że każdy kierowca, który narusza zakaz objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór na przejeździe kolejowym, wjeżdżania na przejazd, jeśli opuszczanie zapór lub półzapór zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zostało zakończone, oraz wejścia lub wjazdu na przejazd kolejowy za sygnalizator lub za inne urządzenie nadające sygnały, przy sygnale czerwonym, czerwonym migającym lub dwóch na przemian migających sygnałach czerwonych lub wjeżdżania na przejazd kolejowy, jeśli po jego drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny w wysokości nie niższej niż 2000 złotych. 

Czytaj koniecznie: Ciężarówka wjechała w volkswagena. Nie żyje niemowlę! Koszmarny wypadek na S-3 w Zachodniopomorskiem

Sonda
Zatrzymujesz się przed przejazdem kolejowym?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE