W Beskidach zaginął wiatrakowiec. Urwał się kontakt z pilotem. Trwają poszukiwania

i

Autor: Shutterstock; Adam Wysocki/East News; Facebook/GOPR Beskidy

Trwają poszukiwania

W Beskidach zaginął wiatrakowiec. Urwał się kontakt z pilotem

Od wczoraj w Beskidach trwają poszukiwania wiatrakowca. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej przekazała, że kontakt z pilotem urwał się 18 maja o godzinie 19:30. Statek powietrzny leciał ze Słowacji na lotnisko w Bielsku-Białej, ostatni kontakt z pilotem miał miejsce na wysokości miejscowości Oravska Leśna na Słowacji.

Trwają poszukiwania wiatrakowca w Beskidach

Od czwartkowego wieczoru (18.05.2023) trwają w Beskidach poszukiwania wiatrakowca. Jak podaje Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, kontakt z pilotem lecącym ze Słowacji na lotnisko w Bielsku-Białej, urwał się na wysokości miejscowości Oravska Leśna na Słowacji.

Wiatrakowiec jest koloru biało-czerwonego o znakach OMM199.  Ostatni kontakt z pilotem odnotowano o godzinie 18:35 18 maja. Od razu ruszyły poszukiwania zarówno po Polskiej jaki i po Słowackiej stronie. W nocy poszukiwania zostały przerwane, wznowiono je w piątek, 19 maja rano.

Działania poszukiwawcze rozpoczęła policja i straż pożarna. Służby zakładają scenariusz, w którym pilot ze względu na warunki atmosferyczne mógł przemieszczać się dolinami wzdłuż lokalnych dróg - podaje Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

W poszukiwania zaangażowani są także ratownicy beskidzkiego GOPRu.

Wszystkie osoby mogące posiadać informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z Cywilno-Wojskowym Ośrodkiem Koordynacji Poszukiwania i Ratownictwa Lotniczego:

  •  +48 22 574 51 90
  •  +48 22 574 51 91
  •  +48 885 745 190 lub  +48 33 829 69 00 (CSR Szczyrk)
Poszukiwania 66-latki z policyjnego śmigłowca!
Sonda
Czy brałeś/brałaś kiedyś udział w poszukiwaniach osób zaginionych?
Nasi Partnerzy polecają