ASFALT OTULIŁ PIEŃ

W Łodzi zabetonowano auto, w Jaworznie... drzewo na środku chodnika. Budowlańcy zaskakują fantazją

2023-11-14 14:43

Kolejna fantazja i pomysłowość tym razem poniosła robotników w Jaworznie (woj. śląskie). W trakcie drogowych prac remontowych w tym mieście, budowlańcy zaasfaltowali... rosnące na chodniku drzewo. Jak się okazuje, słynny, zabetonowany samochód w Łodzi, który zrobił furorę w Internecie, ma swoich godnych następców.

Robotnicy zaasfaltowali rosnące na środku chodnika drzewo

O sprawie jako pierwszy poinformował lokalny portal jaw.pl. W Jaworznie od wielu miesięcy trwa przebudowa ulicy Katowickiej - jednym z ostatnich zadań należącym do wykonawcy projektu było asfaltowanie znajdujących się tam chodników. Ponieważ prace przy remoncie ulicy zbliżają się już do końca, robotnicy zakasali rękawy i zabrali się do pracy. Podczas asfaltowania napotkali jednak na jedną przeszkodę - na środku jednej ze ścieżek rosło spore drzewo. Budowlańcy szybko znaleźli jednak wyjście z sytuacji i wzorem swoich kolegów z Łodzi postanowili... zalać drzewo asfaltem. 

Na zalane asfaltem drzewo reaguje Urząd Miasta i wykonawca projektu

- Gmina Miasta Jaworzna informuje, że nie wyraziła zgody na realizację projektu, w sposób narażający na zniszczenie i uszkodzenie drzewa. Zaistniała sytuacja była efektem samodzielnego działania Wykonawcy. Po interwencji Gminy wykonawca przystąpił do naprawienia szkody - informuje na swojej stronie internetowej Urząd Miejski w Jaworznie. 

Do sprawy odniósł się także sam wykonawca, odpowiedzialny za zaistniałą sytuację.

- Wykonawca (...) wyraża ubolewanie, że nie dochował należytej staranności w trakcie prowadzenia robót bitumicznych w rejonie istniejących drzew w granicy pasa drogowego. W związku z powyższym, niezwłocznie wykonano roboty poprawkowe polegające na odsłonięciu podstawy pni drzew oraz deklaruje się, że pozostawiona przestrzeń zostanie uzupełniona materiałem przepuszczalnym. Wykonawca deklaruje, że dochowa należytej staranności aby sytuacja taka więcej się nie powtórzyła - przekazała firma Eurovia Polska.

Zaskakujące odkrycie podczas drążenia tunelu. Robotnicy odkryli tajemniczą sztolnię
Sonda
Zima ostra czy łagodna? Jaką wolisz?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany