Niecodzienny widok!

W Rybniku pojawiła się wieża Eiffla! Obiekt stanął na rondzie Niedobczyce-Paryż

2022-08-17 13:50

Nowa atrakcja w Rybniku! Na rodzie Niedobczyce-Paryż stanęła wieża Eiffla! Miniaturowa replika, która ma 15 metrów wysokości, kosztowała blisko 160 tysięcy złotych. Skąd w ogóle pomysł, aby w Rybniku pojawiła się wieża Eiffla? Szczegóły poniżej.

W Rybniku stanęła wieża Eiffla

Rybnicki magistrat chwali się swoją najnowszą atrakcją - to wieża Eiffla, która pojawiła się na rondzie Niedobczyce-Paryż. Miniatura słynnego, francuskiego obiektu ma 15 metrów wysokości. Konstrukcja, jak podaje Urząd Miasta w Rybniku, waży 8 ton i składa się z około 3 tys. elementów stalowych i 700 łączników śrubowych. Podstawa wieży jest betonowa. W ostatnim czasie doszło tu do wypadku. Prace nadal nie zostały zakończone, bowiem ostateczne zagospodarowanie całości ronda, czyli montaż oświetlenia wieży i nasadzenia zieleni, potrwa do września. - Podświetlana instalacja wieży, zgodnie z założeniami jej pomysłodawców, będzie punktem orientacyjnym wjazdu na Drogę Regionalną Racibórz-Pszczyna. Nazwa ma odzwierciedlać jej powiązanie z pobliskim osiedlem Paryż - podaje magistrat.

Czytaj również: Miedźno: Karambol na ul. Częstochowskiej! Zderzenie aut osobowych, busa i ciężarówki

Ciekawostka przyrodnicza w centrum Szczecina

Dlaczego w Rybniku stoi wieża Eiffla?

Dlaczego w Rybniku pojawiła replika paryskiej wieży? Dekoracja ronda „Niedobczyce-Paryż” to pomysł mieszkańców dzielnicy Niedobczyce, zgłoszony do ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Za powstaniem wieży głosowało 1645 mieszkańców. A to wszystko dlatego, że Paryż to zwyczajowa nazwa części dzielnicy Niedobczyce. Dodajmy, że w Rybniku znajdują się również dzielnice Meksyk i Maroko-Nowiny oraz osiedla Pekin i Manhattan. Można powiedzieć, że Rybnik to światowe miasto.

Czytaj również: Będzin: Zwłoki zawinięte w dywan w aucie! Właściciel pojazdu popełnił samobójstwo

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE