W Sosnowcu będzie skocznia narciarska? Zdumiewająca inicjatywa! Fani Stocha i Kubackiego mogą zacierać ręce?

2021-05-06 15:00
W Sosnowcu powstanie skocznia narciarska?
Autor: pixabay.com W Sosnowcu powstanie skocznia narciarska?

Skocznia narciarska w Sosnowcu? To nie żart! W ramach budżetu obywatelskiego do miejscowego magistratu spłynęło 106 propozycji. Jedna z nich zdumiewa jednak najbardziej! Jeden z pomysłodawców chce, aby w Sosnowcu powstała skocznia narciarska. Obiekt ma się znajdować w dzielnicy Środula. Zdaniem wnioskodawcy koszt inwestycji wyniesie 320 tys. złotych. To niewiele mniej niż kwota, jaka jest przeznaczona na inwestycje w tej części miasta (352 861 zł).

Skocznia narciarska w Sosnowcu miałaby powstać w ramach budżetu obywatelskiego. W tym roku magistrat przyjął 106 propozycji. Zgłoszonych zostało wiele ciekawych propozycji, głównie odpowiadających na potrzeby wypoczynkowe i rekreacyjne mieszkańców. Nie brakuje także próśb o inwestycje drogowe czy wsparcie lokalnych instytucji. Największym jednak zainteresowaniem z pewnością będzie się cieszyć inicjatywa z dzielnicy Środula. Otóż właśnie tam jeden z wnioskodawców chciałby zbudować tutaj skocznię narciarską. Jak informuje Gazeta Wyborcza, pomysłodawca szacuje, że pochłonęłoby to 320 tys. zł. Koszt skoczni mieści się zatem w zaplanowanym limicie, który wynosi w przypadku tej dzielnicy 352 861 zł. Obiekt ma powstać w parku przy Okrzei. Zawiedzeni będą jednak Ci, którzy liczą na wielkie sportowe emocje. Skocznia ma mieć punkt konstrukcyjny na 38 metrze. A to oznacza, że nawet jeśli jakimś cudem powstanie, to będzie z niej korzystała raczej sosnowiecka młodzież, a nie gwiazdy pokroju Kamila Stocha czy Dawida Kubackiego. Teraz zostanie przeprowadzona ocena wniosków. Mieszkańcy będą mieli okazję potem poznać zgłoszone projekty. A jesienią jak co roku nastąpi głosowanie. 

Dinozaury opanowały wrocławski ogród botaniczny
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE