W Strzelnicy takie ścieżki czekają na amatorów kolarstwa górskiego

2019-12-03 17:26 abe
kolarstwo górskie_singletrack
Autor: UM Ruda Śląska

Coś dla miłośników terenowej jazdy na rowerze, ale w warunkach nieco kontrolowanych. Z budżetu obywatelskiego, za 226 tys. zł w Rudzie Śląskiej, w Parku Strzelnica w Bielszowicach, zbudowano tzw. singletrack. Budując tę trasę nie wycięto ani jednego drzewa!

Park Strzelnica w Rudzie Śląskiej - Bielszowicach ma kolejną atrakcję. W ramach budżetu obywatelskiego powstała tam trasa rowerowa typu singletrack. To ponad 1,6 km toru, 3 trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności i miejsca do odpoczynku. Koszt inwestycji to ponad 226 tys. zł. Tory mają różną nawierzchnię: naturalną (ziemną), bądź utwardzoną, kamienną. Obok tras rowerowych postawiono również obiekty małej architektury: stojaki na rowery, kosze na śmieci, ławki oraz tablice z mapą tras i regulaminem użytkowania. Wszystko to zlokalizowane jest na terenie o powierzchni ok. 50 tys. m kw.

To kolejna atrakcja Strzelnicy. Rudzianie mają tu już plac zabaw siłownię napowietrzną, specjalny tor do jazdy rowerem tzw. pumptrack, a od 2016 r. do dyspozycji mieszkańców są boiska do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. W tym dodano rolkowisko i kort tenisowy. Większość tych inwestycji została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego. W Rudzie Śląskiej funkcjonuje on od 2013 r. Od tego czasu rudzianie zgłosili 421 projektów. Do realizacji wybrano 88 z nich. W głosowaniach uczestniczyło ponad 34 tys. osób. W 2020 r. do wydanie na projekty obywatelskie magistrat przeznaczy 4 mln zł.