Kopalnia

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

Akcja ratownicza

Wstrząs w kopalni Mysłowice-Wesoła. Są poszkodowani, trwa akcja ratownicza

2024-04-17 22:58

Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku wstrząsu, do którego doszło w środę (17 kwietnia) wieczorem w kopalni Mysłowice-Wesoła. Informację przekazali przedstawiciele Polskiej Grupy Górniczej (PGG), do której należy kopalnia.

Akcja ratownicza po wstrząsie w kopalni Mysłowice-Wesoła. Dwie osoby poszkodowane

- Na razie znam niewiele szczegółów. Do wstrząsu doszło o godzinie 20:40, dwie osoby są poszkodowane - powiedziała PAP rzeczniczka PGG Aleksandra Wysocka-Siembiga. Szczątkowe dane ma też na razie dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego, który potwierdził PAP informacje o wstrząsie, w którym zostało poszkodowanych prawdopodobnie dwóch pracowników. Trwa akcja ratownicza.

Aktualizacja godz. 22:57

Rzeczniczka PGG Aleksandra Wysocka-Siembiga powiedziała PAP, że do silnego wstrząsu doszło ok. 20:40 na poziomie 665 metrów, w rejonie pochylni pierwszej zachodniej. - W tej chwili są tam dwie osoby poszkodowane, obie są na dole. Jedna z tych osób jest reanimowana - dodała.

Informację o wstrząsie potwierdził też wcześniej dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego, który przekazał, że na miejsce pojechał dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach. Nie wiadomo jak długo potrwa akcja ratownicza.

 Był to kolejny podobny wypadek, do którego doszło w ostatnich tygodniach w kopani Mysłowice-Wesoła. Pod koniec marca, również w wyniku wstrząsu, poszkodowanych zostało tam czterech górników, którzy doznali m.in. stłuczeń i złamań.

Jechał na skuterze, zdobył 70 punktów karnych. I nie tylko!

Andrzej Duda w USA zapowiada spotkanie z Donaldem Trumpem. "Zaprosił mnie do domu"

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki