Wybuch gazu w Szczyrku. Trzy osoby zatrzymane przez policję [WIDEO]

2019-12-18 14:29 RS
Wybuch domu w Szczyrku
Autor: Katarzyna Zaremba/Super Express Wybuch domu w Szczyrku

Jak podało biuro prasowe Prokuratury Okręgowej w Bielsku - Białej funkcjonariusze Policji zatrzymali dziś (18 grudnia) trzy osoby w związku ze śledztwem dotyczącym tragicznego wybuchu gazu, które miało miejsce 4 grudnia w Szczyrku.

Zatrzymani to Roman D. - prezes firmy budowlanej, która zleciła przewiert pod ul. Leszczynową oraz Marcin S. i Józef D.  - pracownicy firmy budowlanej, specjalizującej się w przewiertach podziemnych i wykonujący to zlecenie. Osoby te usłyszą zarzuty popełnienia czynu z art. 163 kk, polegającego na sprowadzeniu pożaru i zawaleniu się budynku w wyniku czego śmierć poniosło 8 osób. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Jak podała bielska prokuratura po zakończeniu powyższych czynności procesowych zostaną udzielone szersze informacje w tej sprawie.

Przypomnijmy, że do tej tragedii doszło 4 grudnia. W wyniku wybuchu gazu w trzypiętrowym domu przy ul. Leszczynowej śmierć poniosło 8 osób, w tym czworo dzieci. Najprawdopodobniejszą przyczyną wybuchu było rozszczelnienie rurociągu gazowego w wyniku prac wykonywanych przez robotników nieopodal domu. W czwartek, 19 grudnia w południe w miejscowym kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odbędzie się pogrzeb ofiar tragicznego wybuchu. 

Czytaj też: Jak jeździć zimą? Wolniej, niż latem. Ale to nie wszystko...