Wyciągnął rękę za szybę samochodu. ZROBIŁ TO na oczach policjantów [WIDEO]

2019-12-03 14:47 RS
Wyrzucił śmieci na oczach policjantów
Autor: Policja Gliwice

Policjanci potrafią się znaleźć w odpowiednim miejscu i czasie. Właśnie tak, jak w tej sytuacji. Otóż funkcjonariusze gliwickiej komendy jechali w poniedziałek za pewnym pojazdem dostawczym. W pewnym momencie wydarzyło się coś nieoczekiwanego.

23-letni kierowca z Rybnika wyprzedził jadących nieoznakowanym samochodem policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Nagle wyciągnął rękę za szybę. Postanowił... wyrzucić śmieci z samochodu na drogę. "Popis" kierowcy można zobaczyć na poniższym nagraniu.

- 23-letni rybniczanin natychmiast został zatrzymany. Mundurowi ukarali go 200-złotowym mandatem, po czym nakazali, by pieszo udało się w miejsce, w którym wyrzucił śmieci, zabrał je i umieścił w przeznaczonym do tego śmietniku, znajdującym się obok miejsca kontroli - podaje gliwicka KMP.

Policjanci podkreślają, że takie wyczyny źle świadczą o kulturze osobistej kierowców. Problem dotyczy nie tylko dróg. Wiele ulic w miastach, gdzie niekoniecznie poruszają się samochody, jest zaśmieconych. To nie tylko problem wizerunkowy, ale także środowiskowy. Takie zachowania powinny być piętnowane nie tylko przez policjantów, ale również przez zwykłych obywateli.