Śmiertelne potrącenie na pasach w Jaworznie

i

Autor: Shutterstock Śmiertelne potrącenie na pasach w Jaworznie

Serce pęka!

Wypadek w Jaworznie. 12-latka wysiadła na złym przystanku. Zginęła pod kołami samochodu

2023-01-25 9:19

We wtorek, 24 stycznia na ul. św. Wojciecha w Jaworznie doszło do śmiertelnego potrącenia 12-letniej dziewczynki. Wszystko wskazuje na to, że ofiara weszła na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Na jaw wychodzą nowe fakty. Okazuje się, że 12-latki w ogóle nie powinno być w tej okolicy. Krótko przed tragedią kontaktowała się ze swoją mamą.

Śmiertelne potrącenie 12-latki w Jaworznie

Dramat rozegrał się we wtorek, 24 stycznia około godziny 19.20. Policjanci dostali informację o potrąceniu 12-latki na przejściu dla pieszych przy ul. św. Wojciecha, nieopodal Geosfery w Jaworznie. - Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, dziewczynka przechodziła przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Doszło do potrącenia. Niestety, mimo wysiłków ratowników 12-latki nie udało się uratować - mówi nam Justyna Wiszowaty, zastępca rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Kierowca jechał prawidłowo na zielonym świetle. 34-latek był trzeźwy. Miał uprawnienia do kierowania pojazdami.

12-latka zginęła na przejściu. Wysiadła na złym przystanku

Wiadomo, że w momencie tragedii 12-latka była sama. Krótko przed wypadkiem skontaktowała się ze swoją mamą. - 12-latka poinformowała swoją mamę, że wysiadła na złym przystanku i będzie wracała pieszo. Nie wiadomo, dlaczego do tego doszło. Być może się zagapiła. Wszelkie okoliczności wypadku będziemy wyjaśniać - dodaje Justyna Wiszowaty. Sprawą zajmuje się również prokuratura.

Pogrzeb senatora Marka Plury w Katowicach
Sonda
Czy piesi powinni zawsze mieć pierwszeństwo na pasach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany