Śmiertelne potrącenie na pasach w Jaworznie

i

Autor: Shutterstock Śmiertelne potrącenie na pasach w Jaworznie

Serce pęka!

Wypadek w Jaworznie. 12-latka wysiadła na złym przystanku. Zginęła pod kołami samochodu

2023-01-25 9:19

We wtorek, 24 stycznia na ul. św. Wojciecha w Jaworznie doszło do śmiertelnego potrącenia 12-letniej dziewczynki. Wszystko wskazuje na to, że ofiara weszła na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Na jaw wychodzą nowe fakty. Okazuje się, że 12-latki w ogóle nie powinno być w tej okolicy. Krótko przed tragedią kontaktowała się ze swoją mamą.

Śmiertelne potrącenie 12-latki w Jaworznie

Dramat rozegrał się we wtorek, 24 stycznia około godziny 19.20. Policjanci dostali informację o potrąceniu 12-latki na przejściu dla pieszych przy ul. św. Wojciecha, nieopodal Geosfery w Jaworznie. - Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, dziewczynka przechodziła przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Doszło do potrącenia. Niestety, mimo wysiłków ratowników 12-latki nie udało się uratować - mówi nam Justyna Wiszowaty, zastępca rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Kierowca jechał prawidłowo na zielonym świetle. 34-latek był trzeźwy. Miał uprawnienia do kierowania pojazdami.

12-latka zginęła na przejściu. Wysiadła na złym przystanku

Wiadomo, że w momencie tragedii 12-latka była sama. Krótko przed wypadkiem skontaktowała się ze swoją mamą. - 12-latka poinformowała swoją mamę, że wysiadła na złym przystanku i będzie wracała pieszo. Nie wiadomo, dlaczego do tego doszło. Być może się zagapiła. Wszelkie okoliczności wypadku będziemy wyjaśniać - dodaje Justyna Wiszowaty. Sprawą zajmuje się również prokuratura.

Pogrzeb senatora Marka Plury w Katowicach
Sonda
Czy piesi powinni zawsze mieć pierwszeństwo na pasach?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki