Wysadzili w powietrze dwa bankomaty. Ukradli SETKI TYSIĘCY złotych!

2019-09-11 12:46 RS
Bankomat - zdj. poglądowe
Autor: pixabay.com

Nie milkną echa głośnej sprawy Poraja, która wstrząsnęła nie tylko lokalną społecznością. Przypomnijmy, że 10 września w nocy nieustaleni wciąż sprawcy wysadzili w powietrze dwa bankomaty w Urzędzie Gminy. Nie zrobili tego dla zabawy - dzięki sprawnej akcji zgarnęli setki tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło 10 września przed godz. 3.00 w Poraju przy ul. Jasnej w siedzibie Urzędu Gminy Poraj. Jak ustalił RMF FM nieznani sprawcy przy pomocy gazu wysadzili w powietrze dwa bankomaty znajdujące się w budynku. Złodziei było najprawdopodobniej dwóch. Ich łupem padło 230 tysięcy złotych, zaś łączne straty po oszacowaniu zniszczeń wynoszą 400 tysięcy złotych.

Akcja była bardzo świetnie przygotowana - sprawcy uwinęli się w ciągu 6 minut, byli dobrze zamaskowani. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, było już za późno. W rejonie zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, wspierana przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontterrorystycznego Policji z Katowic. Policyjni technicy kryminalistyki i pirotechnicy zabezpieczali ślady i gromadzili dowody m.in. w postaci nagrania z monitoringów. Wciąż nie udało się schwytać przestępców, dlatego policja apeluje do ewentualnych świadków zdarzenia z prośbą o pomoc.

- Być może ktoś zarejestrował obraz, który mógłby pomóc śledczym w ustaleniu sprawców. Wszelkie informacje w tej sprawie prosimy kierować do Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie przy ul. Kościuszki 105, tel. 34-315-32-55, nr alarmowe 997 lub 112. Gwarantujemy anonimowość! - informuje w komunikacie myszkowska policja.