Wzrost zakażeń u górników z JSW. Szczególnie w jednej z kopalń! Koronawirus na Śląsku

2020-05-21 10:17 Bartosz Wojsa
Polska Grupa Górnicza kontra koronawirus. Tak wygląda walka na kopalniach
Autor: Polska Grupa Górnicza Polska Grupa Górnicza kontra koronawirus. Tak wygląda walka na kopalniach. Pracownicy muszą być bezpieczni

Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała o kolejnych potwierdzonych zakażeniach u górników pracujących w zakładach, które należą do spółki. Z danych wynika, że koronawirus niebezpiecznie rozszerza się szczególnie w jednej z kopalń. W której? Sprawdźcie najnowsze statystyki.

Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała dzisiaj (21 maja) o najnowszych danych dotyczących kolejnych zakażeń koronawirusem w kopalniach. Do tej pory potwierdzono 1199 przypadków zakażenia koronawirusem wśród pracowników zakładów górniczych JSW. Zaraza sieje zamęt szczególnie w jednej z kopalń. W której? Sprawdźcie!

Koronawirusa wykryto w kopalniach JSW:

  • KWK Pniówek: 1170 osób
  • Ruch Zofiówka: 18 osób
  • KWK Jastrzębie-Bzie: 6 osób
  • KWK Budryk: 2 osoby
  • Ruch Borynia: 3 osoby

- Na kwarantannie przebywa 351 osób. Ogniskiem zarażeń jest kopalnia Pniówek w Pawłowicach - mówią przedstawiciele JSW.

- Dochodzenie do pełnych zdolności wydobywczych w kopalni Pniówek (sprzed 10 maja) będzie następowało stopniowo, w miarę powrotu do pracy zdrowych pracowników, po dwukrotnych badaniach na obecność Sars-CoV-2. Kopalnie JSW, w tym kopalnia Pniówek, na bieżąco realizują zamówienia kontrahentów. Terminowość, jakość i wielkość dostaw do odbiorców są na najwyższym poziomie - zapewnia spółka.

Górnik ze Śląska szczerze o sytuacji w kopalniach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.