Pijany pacjent bił i wyzywał ratowników medycznych [WIDEO]

2019-08-17 14:32 vera
Zaatakował ratowników medycznych. Interweniowała policja [WIDEO]
Autor: Policja Śląska Zaatakował ratowników medycznych. Interweniowała policja [WIDEO]

Na miejsce musiała przyjechać policja. Dopiero o zakuciu w kajdanki, udało się go zbadać.

Ta historia to kolejny dowód na to, że praca ratowników medycznych nie jest łatwa. Wszystko działo się w jednym z mieszkań w centrum Zabrza. Partnerka 48-letniego mężczyzny była zaniepokojona jego stanem zdrowia po spożyciu alkoholu. Wezwała karetkę pogotowia.

Kiedy ratownicy przybyli na miejsce i chcieli zbadać 48-letniego mężczyznę, ten stał się agresywny. Wyzywał ich, a potem zaatakował uderzając ręką i kopiąc. Dopiero wezwani na miejsce policjanci zdołali obezwładnić agresywnego mężczyznę.

Ratownicy zdołali go zbadać dopiero, gdy ten miał założone kajdanki na rękach. Nawet wtedy nie przestawał używać wobec nich wulgaryzmów. Po badaniu mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu dalszej pomocy. Jak się okazało mężczyzna miał 1,22 promila alkoholu w organizmie.

Gdy mężczyzna wyszedł ze szpitala, został zatrzymany przez policjantów. W piątek został mu przedstawiony zarzut znieważenia funkcjonariuszy publicznych oraz naruszenia nietykalności cielesnej. Grozi mu za to do 3 lat więzienia.