Zabójstwo w Borowcach. Gdzie ukrył się Jacek Jaworek? Ujawniono zakres poszukiwań

2021-07-12 12:52

Gdzie ukrył się Jacek Jaworek? Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie krwawej zbrodni w Borowcach. 52-latek miał zastrzelić swojego brata, 44-letniego Janusza, jego żonę i 17-letnego syna. Z makabry ocalał tylko 13-letni Gianni. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia i na razie nie wiadomo, gdzie przebywa. Policjanci prowadzą bardzo szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą, z wykorzystaniem dronów i śmigłowców. Gdzie jest Jacek Jaworek? Ujawniono, jakie w tej chwili hipotezy w tym zakresie przyjęli śledczy.

Zabójstwo w Borowcach. Jacek Jaworek poszukiwany przez policję

Gdzie jest Jacek Jaworek? 52-letni mężczyzna jest obecnie najbardziej poszukiwanym obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej. To właśnie on jest podejrzany o zabójstwo w Borowcach pod Częstochową, gdzie miał zabić swojego brata Janusza i jego żonę Justynę (oboje 44 l.), a także ich syna 17-letniego Kubę. Jedynie 13-letniemu Gianniemu udało się schować przed mordercą. Policja prowadzi szeroko zakrojone poszukiwania. Mundurowi wykorzystują wszelką dostępną technologię, aby schwytać niebezpiecznego przestępcę. W akcji są m.in. policyjne drony i śmigłowce. Gdzie mógł się ukryć Jacek Jaworek?

Czytaj także: Zabójstwo w Borowcach. Była partnerka Jacka Jaworka przerywa milczenie! Wstrząsające wyznanie!

Gdzie jest Jacek Jaworek? Szeroko zakrojone poszukwiania

Jak podaje Gazeta Wyborcza mężczyzna był w niedzielę poszukiwany w częstochowskich lasach. Ślad się urwał się jednak w Dąbrowie Zielonej. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało do mieszkańców trzech graniczących ze sobą województw - śląskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego - alert RCB z ostrzeżeniem o poszukiwaniu 52-letniego Jacka Jaworka. Policjanci proszą w nim, aby nie podejmować żadnych działań, ale jedynie informować śledczych, jesli mamy wiedzę na temat miejsca pobytu podejrzanego. Wedle nieoficjalnych ustaleń Jaworek był również poszukiwany w hotelu Ambasador przy al. Piłsudskiego w Łodzi. Policja nie potwierdziła jednak żadnych informacji na ten temat. Gdzie może zatem przebywać mężczyzna? - Działania śledczych są zakrojone na bardzo szeroką skalę. Bierzemy pod uwagę każdą możliwość. W tym również tę mówiącą o ewentualnej ucieczce za granicę - mówi nam Krzysztof Budzik, zastępca rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Policjanci otrzymali już wiele informacji na temat ewentualnego miejsca przebywania Jacka Jaworka. Na razie były to fałszywe alarmy. Wiemy również, że śledczy biorą pod uwagę hipotezę o popełnieniu przez Jaworka samobójstwa.

Zobacz także: Zabójstwo w Borowcach. Gianni przeżył, bo ukrył się w szafie. "Słyszał, jak matka charczy"

Borowce: 13-latek uciekł mordercy! Potrójne zabójstwo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE