Zabójstwo w Częstochowie. Szokująca decyzja śledczych

i

Autor: Policja, Shuttrestock Zabójstwo w Częstochowie. Szokująca decyzja śledczych

Zabójstwo w Częstochowie. Szokująca decyzja śledczych!

W piątek, 24 czerwca w Częstochowie doszło do makabrycznej zbrodni. 49-letni mężczyzna został skatowany młotkiem. W związku z tą zbrodnią policja zatrzymała trzy osoby. Dwóch mężczyzn i jedną kobietę. Zarzuty postawiono dwóm mężczyznom. Jeden trafił do aresztu, a drugi został...zwolniony.

W piątek, 24 czerwca w Częstochowie doszło do masakry. 49-letni mężczyzna został skatowany młotkiem przy ul. Orląt Lwowskich, w dzielnicy Raków. Mężczyzna siedział na ławce, gdy w pewnym momencie podeszła do niego grupa. 49-latek otrzymał kilka ciosów młotkiem w głowę i szyję. Niestety, mimo długiej walki lekarzy o jego życie, mężczyzna zmarł w szpitalu po kilku godzinach.

Czytaj także: Zabójstwo w Częstochowie. Skatowany młotkiem 49-latek nie żyje. Są zatrzymani

Prokuratura przesłuchała zatrzymanych w niedzielę 26, czerwca. 35-letniej kobiecie, nie postawiono żadnych zarzutów. Kobieta ma status świadka. Te usłyszeli dwaj mężczyźni.

Express Biedrzyckiej - gen. Bogusław Pacek: Ukraina jest uzależniona od Zachodu od pierwszego dnia wojny

- Prokurator postawił 35-letniemu Dawidowi B. zarzut zabójstwa. Jego 27-letni kompan usłyszał zarzut udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia, której skutkiem była śmierć. Dawid B. nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień - mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, cytowany przez dziennikzachoni.pl.

Czytaj również: Sebastian został brutalnie zamordowany. "Wyglądało jak egzekucja". Zabójstwo w Czerwionce-Leszczynach

Mimo wniosku o tymczasowy areszt obu podejrzanych, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Dawida B., drugi mężczyzna został zwolniony. Zdaniem sądu, mężczyzna nie wiedział, w  jakim celu idzie na ulicę Orlą Lwowskich z głównym podejrzanym. Prokuratura już zapowiedziała złożenie zażalenia, na tę decyzję sądu.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE