Zabrze: 22-latek zdzielił w twarz starszą kobietę! Chciał torebkę, wziął łańcuszek

i

Autor: Policja Zabrze

Zabrze: 22-latek zdzielił w twarz starszą kobietę! Chciał torebkę, wziął łańcuszek

2019-08-26 13:48

Niebywałym aktem agresji wykazał się 22-letni mieszkaniec Zabrza, który zaatakował niewinną 63-latkę idącą z zakupów. Mężczyzna podbiegł do niej, uderzył ją w twarz i próbował ukraść jej torebkę. Ostatecznie zerwał jej łańcuszek i pobiegł w siną dal.

Jak mówi sierż. szt. Sebastian Bijok zdarzenie miało miejsce w czwartek 22 sierpnia po południu w dzielnicy Mikulczyce. 63-letnia kobieta wracała z zakupów, kiedy nagle 22-letni napastnik doskoczył do niej i zdzielił ją w twarz. Gdy kobieta leżała już na ziemi chciał jej wyrwać torebkę, dlatego też dwukrotnie uderzył ją w klatkę piersiową. Kobieta nie dała za wygraną, toteż sprawca skupił się na nieco mniejszych gabarytowo łupach - zerwał ofierze łańcuszek i uciekł.  

Daleko jednak nie pobiegł, bowiem świadek całego zdarzenia ruszył w pościg za sprawcą, dopadł go i obezwładnił. Policjanci przyjechali na miejsce i zajęli się resztą.

- Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Przyznał się do winy. Podejrzany ma bogatą przeszłość kryminalną. Na wniosek zabrzańskiej prokuratury sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za ten czyn podejrzanemu grozi teraz kara do 12 lat więzienia - informuje zabrzańska komenda.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE