Zabrze: Ginekolog gwałcił i molestował pacjentki. Wyrok w głośnej sprawie [ZDJĘCIA]

2020-06-30 15:03 Kaz, BW

Zapadł wyrok przeciwko Monzerowi M., który został oskarżony o przestępstwa seksualne wobec 26 pacjentek. Ginekolog z Zabrza miał je molestować! Głośna sprawa zakończyła się w sądzie. Wiemy, na ile go skazano!

15 lat więzienia, zakaz wykonywania zawodu w tym okresie, a także wypłata na rzecz pokrzywdzonych zadośćuczynienia od 8 do 20 tysięcy złotych, czyli w sumie 345 tysięcy złotych. To wyrok, jaki ogłosił sąd w głośnej sprawie ginekologa z Zabrza.

Na poczet orzeczonej kary zalicza się okres rzeczywistego pozbawienia wolności, czyli od 17 sierpnia 2018 roku, kiedy mężczyzna został aresztowany, aż do 19 czerwca 2020 roku.

Przypomnijmy, że 51-letni Monzer M. został aresztowany na wniosek sądu w sierpniu 2018 roku. Oskarżony miał w latach 2016-2018 dopuścić się 26 przestępstw na tle seksualnym, w tym gwałtów i doprowadzenia pacjentek do innych czynności seksualnych.

Do przestępstw dochodziło w prywatnych gabinetach ginekologa, które mieściły się w Zabrzu, Knurowie i Chorzowie. Podejrzany nie przyznawał się do winy.

Wyrok, który zapadł w czerwcu jest nieprawomocny. Każda ze stron może się od niego jeszcze odwołać. 

Bomba ekologiczna w Mikołowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.