Starszy mężczyzna stracił spore pieniądze

i

Autor: pixabay.com

Senior ofiarą oszusta!

Zabrze. Senior stracił tysiące złotych! Oszust wgrał mu aplikację AnyDesk

2022-09-01 13:56

Kolejny senior stracił oszczędności życia. Tym razem chodzi o 80-letniego mieszkańca Zabrza. Mężczyzna otrzymał telefon, że w jego wirtualnym portfelu są kryptowaluty. Senior uwierzył w tę bajkę i pozwolił zainstalować na swoim urządzeniu aplikację, dzięki której złodziej w prosty sposób zgarnął pieniądze z jego konta.

Zabrze: 80-letni senior ofiarą oszusta

Mieszkaniec Zabrze otrzymał tajemniczy telefon. Rozmówca wmówił 80-latkowi, że ten ma na swoim wirtualnym portfelu kryptowaluty. Oszust obiecał, że pomoże zgarnąć środki, ale nakazał seniorowi zainstalowanie aplikacji AnyDesk. - To program, który służy do zdalnego sterowania komputerem lub urządzeniem mobilnym na przykład telefonem. Zwykle program ten jest używany przez informatyków w celu zdalnej obsługi komputerów lub innych urządzeń. Jednak coraz częściej wykorzystywany jest przez oszustów, którzy po namówieniu ofiary do zainstalowania go wykorzystują AnyDesk w celu przejęcia kontroli nad naszym urządzeniem i uzyskania dostępu do aplikacji bankowej - tłumaczy zabrzańska policja.

Czytaj również: Policyjny śmigłowiec nie daje spać mieszkańcom. "To było w******ce. Nie dało się spać!"

Za zabawę w berka z ochroniarzem grozi mu 15 lat więzienia

Tym samym oszust utorował sobie drogę do zgarnięcia pieniędzy z konta 80-latka. Przejął kontrolę nad jego urządzeniem, wszedł w aplikację bankową, wziął kredyt na 29 tysięcy złotych, a potem wysłał kasę na swoje konto. Niestety, w takich sytuacjach bardzo trudno odzyskać środki. Schwytanie sprawcy również graniczy z cudem, ale nie jest niemożliwe. Kluczowe jest, aby przypominać seniorom, że kiedy ktoś dzwoni do nich w sprawach finansowych, nie można takiej osobie zaufać.

Czytaj również: Koniec z religią w przedszkolach w Rybniku! Wkrótce będzie tak w całej Polsce?

Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą oszustwa internetowego?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany