Kąpielisko miejskie

Żar leje się z nieba, a w Pogorii III paskudna bakteria i zakaz kąpieli

Słupki termometrów w regionie pokazują 28 stopni Celsjusza, a na popularnym w województwie śląskim kąpielisku w Dąbrowie Górniczej, Pogoria III i Pogoria I, obowiązuje zakaz kąpieli. W wodzie została przekroczone normy bakterii kałowych i E. coli. Oba kąpieliska zamknął sanepid.

Mieliście zamiar schłodzić się w upalne dni nad Pogorią I i Pogorią III w Dąbrowie Górniczej? Lepiej zrezygnujcie. Popularne w regionie kąpieliska zostały zamknięte przez dąbrowski sanepid.

Czytaj również: Komendant zatrzymał złodziei. Za fraki zaprowadził ich na stację benzynową

Powód? Badania wody w Pogorii I i Pogorii III wykazały przekroczone normy bakterii kałowych i E. coli. Z tego powodu w czwartek 4 sierpnia sanepid nakazał zamknięcie obu kąpielisk.

-  Badania stanu wody przeprowadzane są co dwa tygodnie według uzgodnionego z sanepidem harmonogramu. Od rozpoczęcia sezonu w połowie czerwca aż do teraz żadne z wyników badań nie wykazywały przekroczenia norm – informuje Henryk Mańka, zastępca dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

W piątek 5 sierpnia za zgodą Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, na obu kąpieliskach zlecone zostanie dodatkowe badanie wody. Dopiero gdy wyniki wrócą do normy, zakaz kąpieli zostanie zniesiony.

Express Biedrzyckiej: Były wicepremier wprost: Rezygnacja z rosyjskiego węgla z dnia na dzień była błędem
Sonda
Wolisz wakacje za granicą, czy w Polsce?