Zaraza atakuje górników! Oto aktualne dane z kopalń JSW i PGG. Koronawirus na Śląsku

2020-05-22 11:08 Bartosz Wojsa

Jastrzębska Spółka Węglowa i Polska Grupa Górnicza codziennie informują o kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem wśród górników. Postanowiliśmy w jednym miejscu zebrać najbardziej aktualne dane z kopalń. W których zakładach doszło do zakażenia i jak wygląda w nich sytuacja? Oto dane na 22 maja 2020 roku. Zobaczcie w galerii zdjęć!

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa w Polsce wciąż jest trudna. Najgorzej, według statystyk udostępnianych przez Ministerstwo Zdrowia, jest w województwie śląskim. Głównym ogniskiem zakażeń w tym regionie są kopalnie i górnicy, a masowe testy wykonywane w zakładach pozwalają ujawniać kolejne przypadki zakażeń. Łącznie to już prawie 3 tysiące pracowników kopalń.

Koronawirus na Śląsku. Codziennie więcej zakażeń w kopalniach. Gdzie?

Zarówno w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, jak i Polskiej Grupie Górniczej, liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem wśród górników dawno przekroczyła tysiąc. Codziennie odnotowywany jest wzrost.

Przygotowaliśmy zestawienie kopalń, w których doszło do zakażenia, wraz z liczbą potwierdzonych przypadków w poszczególnych zakładach JSW oraz PGG. Znajdziecie je w powyższej galerii zdjęć.

Zaraza atakuje górników! Oto aktualne dane z kopalń JSW i PGG. Koronawirus na Śląsku. Sprawdźcie!

Górnik ze Śląska szczerze o sytuacji w kopalniach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.