Zgwałcił kobietę w Zabrzu, a potem wynajął mieszkanie z partnerką. Wpadł, gdy z niego wychodził

i

Autor: Policja Śląska - Katowice

UKRYWAŁ SIĘ WIELE LAT

Zgwałcił kobietę w Zabrzu, a potem wynajął mieszkanie z partnerką. Wpadł, gdy z niego wychodził

2024-04-18 17:37

Szokująca zbrodnia na terenie Zabrza. W 2008 r. 56-letni obecnie mężczyzna zgwałcił w tym mieście kobietę. Przez lata wydawało mu się, że jest bezkarny. Nic bardziej mylnego. Policjanci z Katowic właśnie zatrzymali go, gdy wychodził z mieszkania, które razem z partnerką wynajmował w Krakowie.

Zgwałcił kobietę, ukrywał się przez wiele lat. Śląscy łowcy głów na tropie gwałciciela

Myślał, że jest bezkarny, ale za to, co zrobił, trafił za kratki. Mowa o 56-latku, który w 2008 r. na terenie Zabrza zgwałcił kobietę. Mężczyzna przez lata ukrywał się w Krakowie. Oficjalne zgłoszenie w sprawie seksualnego przestępstwa wpłynęło na policję w 2021 r. W październiku 2023 r., gdy wyrok się uprawomocnił, służby rozpoczęły poszukiwania 56-latka listem gończym. 

- Kryminalni z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 56-letniego mężczyznę. Był on poszukiwany był na podstawie listu gończego, wydanego przez Sąd Okręgowy w Krakowie za zgwałcenie, którego dopuścił się w 2008 roku na terenie Zabrza. Przestępstwo to wyszło na jaw w 2021 roku, a od października 2023 roku po uprawomocnieniu się wyroku sądu, mężczyzna był poszukiwany najpierw nakazem doprowadzenia do aresztu, a następnie listem gończym wydanym w lutym tego roku. Śląscy łowcy głów ścigają sprawców najgroźniejszych przestępstw, dlatego na początku marca tego roku śledczy przejęli zabrzańską sprawę i szybko ustalili prawdopodobne miejsce ukrywania się poszukiwanego. Przebywał on na terenie jednego z osiedli w Krakowie. Został zatrzymany, gdy rano wychodził z mieszkania, które wynajmował wraz z partnerką - przekazują policjanci ze Śląska.

Brutalnie zgwałcił i zamordował Hanię. Potwór z łódzkiego akademika skazany
Sonda
Czy kara za gwałt powinna być wyższa?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki