Złamał koledze przegrodę nosową. 16-latkowie będą odpowiadać przed sądem rodzinnym

2022-04-26 14:38
Bijatyka
Autor: SHUTTERSTOCK Bijatyka

Przed sądem rodzinnym będą odpowiadać dwaj 16-latkowie z IV Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie, którzy pobili się w szkole. Filmik z bójki lotem błyskawicy obiegł internet. Szkoła zapewnia, że to jednostkowy przypadek, a policja, że nastolatkowie poniosą konsekwencje swojego zachowania.

Złamał koledze przegrodę nosową. 16-latkowie będą odpowiadać przed sądem rodzinnym

W IV Liceum Ogólnokształcącym w Częstochowie doszło do bójki dwóch 16-latków. Na nagraniu, które lotem błyskawicy obiegło internet, widać jak dwóch nastolatków szamocze się między szkolnymi ławkami i okłada pięściami. W końcu jeden z chłopców wyprowadza cios i łamie koledze przegrodę nosową.

- Sprawca został już przesłuchany. Usłyszał zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu (157 kk). W zależności, czy to będzie powyżej, czy poniżej 7 dni, może się zmienić kwalifikacja czynu. Czyli tam ustęp albo 1 albo 2 - informuje podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Czytaj także: Na Pniówku spłonęli, w Zofiówce się udusili. Ekspert ujawnia szczegóły śmierci górników

- Obaj to 16-latkowie. Będzie oczywiście wniosek do sądu rodzinnego - dodaje rzecznika.

Od sprawy odcina się szkoła i zaznacza, że był to incydent. Oświadczenie zostało opublikowane na stronie internetowej szkoły.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU PONIŻEJ

Express Biedrzyckiej 26.04 (Włodzimierz Cimoszewicz, płk Andrzej Kruczyński, prof. Anna Siewierska-Chmaj) Sedno Sprawy: Ryszard Terlecki

" W związku z incydentem, który miał miejsce w dniu 25.04.2022 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie, my – społeczność szkolna, reprezentowana przez dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne, uczniów i pracowników administracji, wyrażamy kategoryczny sprzeciw wobec aktów przemocy, hejtu, mowy nienawiści w naszej placówce.

Informujemy, że natychmiastowo podjęte zostały wszelkie czynności, mające na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, a wobec winnych zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Dla dobra uczniów prosimy o nierozpowszechnianie treści, godzących w dobre imię naszych podopiecznych oraz placówki.

Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby IV Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza, było szkołą bezpieczną, przyjazną młodzieży i promującą postawy wzajemnego szacunku i tolerancji".

Swoje oświadczenie wydali także uczniowie częstochowskiego liceum.

"My, społeczność uczniowska IV LO nie godzimy się na wszelkie przejawy agresji, mowy nienawiści i dyskryminacji w Naszej Szkole. Środowisko szkolne jest zbulwersowane wczorajszymi wydarzeniami. Oddolnie promujemy postawy wzajemnego szacunku i tolerancji, a wczorajsze wydarzenie ma charakter incydentalny i tak też powinno być postrzegane. Wyrażamy sprzeciw wobec rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat Naszej szkoły. Zapewniamy, że w murach ‘’Sienia” czujemy się bezpiecznie i dbamy o atmosferę naszego wspólnego dobra, a podobne publikacje uderzają w dobre imię zarówno szkoły, jak i nasze, Uczniów IV LO"

Sonda
Czy nastolatkowie powinni ponieść karę za bójkę w szkole?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE