Prognoza długoterminowa zima 2022

i

Autor: Drew Coffman / Unsplash Prognoza długoterminowa zima 2022

Co nam grozi zimą?

Złowieszcza prognoza eksperta na zimę 2022 w Polsce. To dotknie wszystkich! "Stężenie będzie bardzo wysokie, o ile nie rekordowe"

2022-10-14 14:29

Prognoza długoterminowa na zimę 2022 w Polsce nie nastraja optymizmem. Eksperci grzmią na alarm i ostrzegają, że przed nami zima, jakiej jeszcze nie było. I nie chodzi tu wcale o opady śniegu, czy rekordowo niskie temperatury. Problem, przed którym ostrzegają eksperci będzie szczególnym zagrożeniem w przypadku słonecznej i lekko mroźnej zimy. W tym roku Polacy mogą go odczuć w znacznie większym zakresie niż w ostatnich latach. Wszystko przez kryzys gospodarczy i energetyczny. Zobaczcie, na co musimy się przygotować podczas zimy 2022 w Polsce!

Prognoza długoterminowa na zimę 2022. Ekspert ostrzega przed smogiem!

Jaka będzie zima 2022 w Polsce? Czekają nas nie tylko opady śniegu i niskie temperatury. Prognozy długoterminowe na zimę 2022 wskazują także, że będziemy musieli zmierzyć się z gigantycznym problemem smogu. Wszyscy powinniśmy śledzić w związku z tym długoterminowe prognozy pogody, bo to m.in. od niej zależy, jak dużo trujących związków pojawi się w powietrzu. Piotr Siergiej, rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego, przekonuje, że zima 2022 będzie pod tym względem bardzo trudna. Z czego to wynika?

- To, że sytuacja, jeśli o chodzi o zanieczyszczenia powietrza w Polsce w tym sezonie grzewczym, będzie gorsza niż w poprzednich latach, to ja nie mam żadnych wątpliwości, żadnych. To, co się dzieje w tej chwili w polityce smogowej, będzie oznaczało, że będziemy mieli wyższe stężenia pyłów zawieszonych czy rakotwórczego benzeopirenu. Jedyną nadzieją jest tutaj wietrzna zima, taka, w której będzie duża liczba frontów atmosferycznych przechodzących nad krajem - wtedy może będzie jakaś szansa na czyste powietrze. Natomiast kiedy będziemy mieli zimę w typie: słońce, lekki mróz, wyżowa sytuacja, bezwietrznie, warunki inwersyjne w atmosferze, wtedy te stężenia będą bardzo wysokie, jeśli nie rekordowe - wyjaśnia Piotr Siergiej, rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego.

Jaka będzie zima 2022? Długoterminowa prognoza pogody

Wciąż jest za wcześnie, by dokładnie określić, jaka będzie zima 2022 w Polsce. Wstępny obraz dają prognozy długoterminowe na zimę 2022, niektóre jednak stoją ze sobą w sprzeczności. Ma to m.in. związek z erupcją podmorskiego wulkanu na Wyspach Tonga, przez co atmosfery dostały się ogromne ilości pary wodnej. Według ekspertów może to zakłócić działanie systemów pogodowych na północnej półkuli, w tym nad Atlantykiem. Co o zimie 2022 mówią długoterminowe prognozy pogody ekspertów IMGW? Szczegóły w materiale: Wiemy, kiedy spadnie pierwszy śnieg w Polsce! Sensacyjna prognoza długoterminowa ekspertów IMGW. Skąd wiadomo, jaka będzie zima 2022? Te dane nie kłamią

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Nasi Partnerzy polecają