Zostawił dziecko rozgrzanym jak piekarnik aucie! Policjanci wybili szybę

i

Autor: Centrum Powiadamiania Ratunkowego/ Policja Wodzisław Śląski Zostawił dziecko rozgrzanym jak piekarnik aucie! Policjanci wybili szybę

Co za koszmar!

Zostawił dziecko rozgrzanym jak piekarnik aucie! Policjanci wybili szybę

Ojciec miał ją odwieźć do żłobka. Zamiast tego wysiadł z auta i zapomniał o tym, że w środku jest dziecko. Niestety, dziecko zmarło. To wydarzyło się w Rzymie. Do podobnej tragedii doszło parę lat temu w Rybniku. Mężczyzna miał zawieźć córkę do przedszkola. Nie zrobił tego. 3-latenia dziewczynka zmarła w rozgrzanym aucie. W ciągu dwóch miesięcy w całej Polsce policjanci interweniowali 50 razy w podobnych przypadkach.

Zostawił dziecko w rozgrzanym samochodzie. Omal nie doszło do tragedii

Zaparkowane w słońcu auto w pełnym słońcu nagrzewa się w środku nawet do 60 stopni Celsjusza. Pozostawione w aucie dziecko nie ma najmniejszych szans. Umiera w męczarniach z przegrzania. Tak było kilka lat temu w Rybniku, gdy ojciec jadąc do pracy miał odwieźć 3-letnią córkę do przedszkola. Zapomniał. Dziewczynka została w aucie. Kiedy przyszedł po 8 godzinach do samochodu próbował reanimować córkę. Bezskutecznie. Dziecko już nie żyło.

Centrum Powiadamiania Ratunkowego wraz z wodzisławską policją i PSP, pokazali film, który ma przestrzegać przez pozostawianiem dzieci i zwierząt w samochodzie. Niestety, przypadków w których ratownicy musieli interweniować w sprawie dzieci pozostawionych w rozgrzanym samochodzie, tylko w ciągu dwóch ostatnich miesięcy było 50. Pozostawionych zwierząt... 400.

Na nagraniu widzimy kobietę, która dzwoni na numer alarmowy i wzywa pogotowie do zamkniętego w aucie chłopca. Policjanci rozbijają szybę samochodu, a strażak wraz z ratownikiem medycznym, wyciągają wyczerpanego chłopczyka. Gdy matka chłopca dobiega do karetki widzi, jak jej małe dziecko jest reanimowane...

- W upalne dni temperatura wewnątrz samochodu pozostawionego w słońcu osiągnąć  nawet do 65 stopni Celsjusza, ale elementy wnętrza pojazdu nagrzewają się do ponad 80 stopni Celsjusza - tłumaczy kpt. Sebastian Bauer, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim.

- Hipertermia czyli długotrwałe działanie wysokiej temperatury może doprowadzić do uszkodzenia niektórych organów, a nawet śmierci - mówi Mateusz Kaczmarek, ratownik medyczny.

Policjanci przestrzegają, nigdy nie zostawiaj, nawet na chwilę dziecka i zwierzęcia w rozgrzanym samochodzie, a jeśli widzisz taką sytuację - REAGUJ! Dzwoń na 112! - apelują służby.

Tragedia w Szczecinie śmierć dziecka w samochodzie
Sonda
Lubicie upalne lato?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany