Dlaczego Sławomir Koper poleca książki na gwiazdkowy prezent?

2021-12-07 18:00
Sławomir Koper Miłość w Powstaniu Warszawskim
Autor: TOMASZ RADZIK/ SUPER EXPRESS Sławomir Koper "Miłość w Powstaniu Warszawskim"

Książki Sławomira Kopra plasują się na listach bestsellerów, są lubiane przez czytelników. Opowiadają o niezwykłych ludziach, których autor sam chciałby spotkać, a może nawet zaprosić do wigilijnego stołu. Poleca je na prezent. Jakie tytuły wybrał?

Sławomir Koper: Zawsze lubiłem Boże Narodzenie. Ten nastrój zapamiętany z rodzinnego domu, świąteczne smaki i zapachy, nakrycie dla niespodziewanego gościa... I choć w noc wigilijną nie wypatruję już pierwszej gwiazdki na niebie i nie nasłuchuję dzwonków reniferów Świętego Mikołaja, w gwiazdkowym prezencie, podobnie jak w dzieciństwie, otrzymuję książki. Wiele z tych, które mam w biblioteczce przypomina mi święta i ważnych dla mnie ludzi.

Książki te są znakiem, niczym kamienie milowe na rzymskich drogach. Dlatego w prezencie świątecznym także często ofiarowuję książki, zdarza się, że również mojego autorstwa. Plasują się na listach bestsellerów, zatem są lubiane przez czytelników. Opowiadają o niezwykłych ludziach, których chciałbym spotkać, a może nawet zaprosić do wigilijnego stołu.

Polecam je Państwu na prezent.

Dlaczego warto czytać książki

Kolorowe ptaki

Dla niektórych sentymentalna podróż do lat młodości, dla innych zaskakująca prawda o karierze i życiu prywatnym największych osobowości polskiej kultury. Agnieszka Osiecka, Kalina Jędrusik, Elżbieta Czyżewska, Małgorzata Braunek… bez cenzury w książce „Zachłanne na życie”.

Zachłanne na życie
Autor: Wydawnictwo Harde

Lata dwudzieste, lata trzydzieste…

Opowieści z czasów II Rzeczpospolitej. Fakty i anegdoty, których na próżno szukać w podręcznikach. Politycy, artyści, gangsterzy i ekscentrycy. Towarzyskie skandale, kolonialne marzenia, belle époque na plaży i amory w Zakopanem. „Blaski i cienie II Rzeczypospolitej”  to fascynująca lektura.

NOWOŚĆ! Blaski i cienie II Rzeczypospolitej. Sławomir Koper
Autor: wiemiwybieram.pl

Celebrytki II Rzeczpospolitej

Pola Negri, Tamara Łempicka i inne niezwykłe kobiety II Rzeczpospolitej. Budziły podziw intelektem, talentem, urodą… Żyły, jak chciały.  Nieznane fakty i pikantne historie z ich życia oraz opowieść o barwnych latach 20. i 30. ubiegłego wieku w książce „Królowe salonów”

Królowe salonów z autogr
Autor: Wydawnictwo Harde

Nieśmiertelni

Los dał im talent, charyzmę i sukces. Również miłość. Zabrał szczęście. Marek Grechuta, Ryszard Riedel, Jerzy Kosiński i Roman Polański. Jacy byli w życiu prywatnym? Jak wyglądała ich droga do szczyt i… na dno? Czy sława była warta ceny, którą zapłacili? O tym przeczytasz w książce „Wybrańcy losu”

Wszystkie polecane przez Sławomira Kopra książki od Wydawnictwa Harde i wiele innych wspaniałych pozycji kupisz też TUTAJ.

Sonda
Czy jesteś dumny z polskiej historii?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE