Drugi weekend Targów Książki Empiku. Przed nami spotkania m.in. z Rafałem Paczesiem, Anją Rubik, Radkiem Rakiem i Brandonem Mullem

2022-05-28 10:20
Empik
Autor: Shutterstock Empik

Trwa wielkie święto literatury! Podczas drugiego weekendu wiosennych Targów Książki Empiku z publicznością wirtualnie spotkają się kolejni autorzy najbardziej wyczekiwanych premier. To m.in.: Brandon Mull, David Lagercrantz, Tomáš Forró, Rafał Pacześ, P.S. Herytiera czy Anja Rubik. Uczestnicy targów nadal mogą zdobyć unikalne egzemplarze z autografami i korzystać z rabatów na książki – zarówno online, jak i stacjonarnie. Wydarzenie potrwa do 31 maja.

Wiosenna edycja Targów Książki Empiku to m.in. 60 wydarzeń, w tym wirtualnych spotkań autorskich z udziałem 90 polskich i zagranicznych gości, rabaty na książki sięgające -50%, a także możliwość zdobycia unikalnych egzemplarzy z podpisami autorów. Targi odbywają się tym razem w łączonej formule – online oraz w salonach Empik w całej Polsce.

Drugi weekend targów obfituje w interesujące spotkania autorskie na kilku scenach: Głównej, Apostrof, Zrozumieć świat oraz – dedykowanej dzieciom – Przecinek i Kropka. W sobotę uczestnicy targów będą mieli okazję posłuchać rozmów z Brandonem Mullem, Rafałem Paczesiem, Radkiem Rakiem i Jackiem Galińskim. Na niedzielę przypadną spotkania z Beatą Sabałą-Zielińską, Davidem Lagercrantzem, a także influencerami – Zuzą z kanału „Zaksiążkowane”, GetBooky i Okoniem w sieci. Targowy weekend zwieńczą rozmowy wokół projektu SEXEDPL – z założycielką Fundacji Anją Rubik oraz bohaterami jej najnowszej książki – Magdaleną i Piotrem Jaconiami oraz Katarzyną Błażejewską-Stuhr i Maciejem Stuhrem.

Brandon Mull – sobota, 28 maja, godz. 14:00 (Scena Przecinek i Kropka)

Scenę literatury dziecięcej Przecinek i Kropka wirtualnie odwiedzi Brandon Mull, autor książki „Powrót zabójców smoków. Smocza straż. Tom 5” (Wydawnictwo Wilga). Ostatnia część tego epickiego cyklu to prawdziwa gratka dla fanów, tym bardziej, że jej akcja rozgrywa się również na terytorium Polski! Rozmowę z pisarzem poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, a fragmenty książki przeczyta w studio Janusz Zadura – lektor znany z interpretacji serii Baśniobór.

Zobacz także: Ta biżuteria przynosi pecha! Lepiej jej nie noś i nie dawaj w prezencieRafał Pacześ – sobota, 28 maja, godz. 16:00 (Scena Główna)

Gościem studia Empiku będzie Rafał Pacześ. Z Justyną Dżbik-Kluge porozmawia o drugiej w swoim dorobku książce. W „Ostatnim śniegu” (Wydawnictwo Agora) komik, pod płaszczykiem czarnego humoru, opowiada współczesną historię „od pucybuta do…” – no właśnie, do kogo? To przewrotna powieść o kulisach przemysłu rozrywki i losie chłopaka z łódzkiej ulicy w brutalnych realiach polskiego kapitalizmu.Radek Rak – sobota, 28 maja, godz. 18:00 (Scena Apostrof)

W ramach sceny Apostrof, obejmującej wydarzenia z udziałem autorów literatury pięknej i reportażu, odbędzie się spotkanie z Radkiem Rakiem, twórcą książki „Agla” (Wydawnictwo Powergraph). Najnowsza powieść to brawurowa historia przygodowa, ale też wnikliwa i wzruszająca powieść psychologiczna o dojrzewaniu i przemianie, o miłości i odkrywaniu swej cielesności, o zawiedzionych przyjaźniach, wykluczeniu i samotności, o odnajdywaniu siebie i stawaniu się człowiekiem w całym tego słowa znaczeniu. Rozmowę z autorem poprowadzi Katarzyna Borowiecka.

David Lagercrantz – niedziela, 29 maja, godz. 16:00 (Scena Główna)

Wirtualne studio Empiku odwiedzi David Lagercrantz z najnowszą powieścią „Człowiek, który wyszedł z mroku” (Wydawnictwo Wielka Litera). Jej akcja rozgrywa się w Sztokholmie, gdzie zostaje pobity na śmierć sędzia piłkarski. Śledztwo zmierza w niebezpieczne polityczne rejony: od tajnych więzień, gier wywiadów, przez wojny terrorystów, aż po najwyższe szczeble władzy. Rozmowę z autorem poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, a tłumaczenie z jęz. angielskiego zapewni Anna Rosiak.SEXEDPL – niedziela, 29 maja: Magdalena i Piotr Jacoń – godz. 17:00, Anja Rubik – godz. 18:00, Katarzyna Błażejewska-Stuhr i Maciej Stuhr – godz. 19:00

Z okazji premiery książki „SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców” (Wydawnictwo W.A.B.) odbędą się trzy spotkania online. Gośćmi pierwszego będą Magdalena i Piotr Jacoń. Godzinę później na wirtualnej scenie pojawi się autorka Anja Rubik, a bohaterami ostatniej dyskusji będą Katarzyna Błażejewska-Stuhr i Maciej Stuhr. Wszystkie rozmowy poprowadzi edukatorka seksualna Małgorzata Iwanek, a transmisja z nich będzie dostępna na Instagramie @Empikcom.

Kaja Gniecioszek - teledysk do piosenki "Głowa do góry"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE