Marek Hłasko. Wolał wódkę od Osieckiej l Historia z Koprem

2021-12-04 12:00
Agnieszka Osiecka, Marek Hłasko
Autor: ARCHIWUM, EAST NEWS Agnieszka Osiecka, Marek Hłasko

Bohaterką najnowszego odcinka vloga Sławomira Kopra jest Agnieszka Osiecka, autorka słynnych piosenek, które przeszły do legendy polskiej muzyki. Historyk i autor książki "Zachłanne na życie" opisuje jej barwne życie osobiste oraz rolę jaką odegrał w jej życiu Marek Hłasko, słynny pisarz.

Marek Hłasko i Agnieszka Osiecka tworzyli dość specyficzny związek, i to nie tylko ze względu na to, że pisarz mieszkał w Warszawie, zaś autorka piosenek w Łodzi. Jak przekonuje Sławomir Koper, autor książki "Zachłanne na życie", temperatura ich związku także nie była zbyt wysoka. Hłasko często zapominał o randkach, przekładał nad Osiecką inne panie albo po prostu wybierał wódkę. - Los zadecydował za nich. W lutym w 1958 roku Hłasko poleciał do Paryża na zaproszenie Instytutu Literackiego. I niebawem okazało się, że nie ma po co wracać do kraju, a właściwie nie dostanie zgody na powrót do kraju. Wprawdzie jeszcze przed wylotem poprosił Agnieszkę o rękę, a ona przyjęła jego oświadczyny, ale to nie miało już znaczenia - opisuje Sławomir Koper. Więcej w książce "Zachłanne na życie", którą można kupić w tym miejscu.

Zachłanne na życie
Autor: Wydawnictwo Harde
Marek Hłasko. Wolał WÓDKĘ od OSIECKIEJ l Historia z Koprem

Pamiętajcie, że nowy odcinek vloga "Historia z Koprem" w każdą sobotę o godzinie 12.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE