Audioteka Ogniem i mieczem

i

Autor: Materiały prasowe Audioteka Ogniem i mieczem

Tego się słucha

Największa adaptacja Trylogii Sienkiewicza od czasu ekranizacji Ogniem i mieczem z 1999 roku. Gwiazdy w obsadzie!

2023-05-23 14:21

Trwająca ponad 20 godzin adaptacja przenosi słuchacza do siedemnastowiecznej Rzeczypospolitej, w której śledzimy losy Jana Skrzetuskiego (Antoni Pawlicki), Heleny Kurcewiczówny (Michalina Łabacz) i Bohuna (Michał Żurawski). W audiobooku będzie można usłyszeć aż 80 głosów, a także muzykę, którą specjalnie na potrzeby produkcji przygotował zespół Percival Schuttenbach.

Superprodukcja Audioteki, w reżyserii Krzysztofa Kiczka (Bracia Karamazow, Cicho, cichutko), to największa adaptacja Trylogii Sienkiewicza od czasu ekranizacji Ogniem i mieczem z 1999 roku. Autorem adaptacji scenariusza jest Szymon Wróblewski (Bóg mordu), dzięki któremu słuchacze mają szansę    przypomnieć sobie historię miłosną Jana Skrzetuskiego, pięknej Heleny Kurcewiczówny i niebezpiecznego Jurko Bohuna.

W produkcji Audioteki uwagę przykuwają znakomici aktorzy, zarówno w rolach pierwszo, jak i drugoplanowych. Na wyróżnienie zasługuje wybitna kreacja Andrzeja Grabowskiego, którego interpretacja Zagłoby pozwala stawiać go w jednym szeregu z pamiętnymi rolami Krzysztofa Kowalewskiego, Kazimierza Wichniarza i Mieczysława Pawlikowskiego. Słuchacze będą mogli również usłyszeć Danutę Stenkę w roli Kniahini Kurcewiczowej, Jarosława Boberka jako Podbipiętę, Dariusza Chojnackiego wcielającego się w rolę Wołodyjowskiego czy Zbigniewa Stryja jako Chmielnickiego. Całą opowieść łączy narrator, któremu głosu użycza Radosław Krzyżowski.

Ogniem i Mieczem to także starannie zrealizowana oprawa dźwiękowa, którą specjalnie na potrzeby superprodukcji przygotował zespół Percival Schuttenbach, znany m.in. z muzyki do bestsellerowej gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Zespół w swojej twórczości z powodzeniem łączy ciężkie, heavy metalowe brzmienia z folklorem słowiańskim, sięgając po instrumenty tradycyjne, m.in. lutnię, mandolinę, czy akordeon. Dzięki ich wkładowi w powstawanie superprodukcji, audiobook stał się jeszcze bardziej klimatyczny, oddając tym samym charakter powieści Henryka Sienkiewicza, nie tylko pod względem literackim, ale też muzycznym. Słuchowisko doczekało się nawet własnego singla, które potęguje klimat nowej adaptacji.

Posłuchaj kultowego dzieła Henryka Sienkiewicza w wyjątkowej adaptacji!

Audioteka Ogniem i mieczem

i

Autor: Materiały prasowe Audioteka Ogniem i mieczem