Ojciec żył w TRÓJKĄCIE z SYNEM i MACOCHĄ. Największy SKANDAL II RP. Historia z Koprem

2021-09-25 12:00
Ojciec żył w TRÓJKĄCIE z SYNEM i MACOCHĄ
Autor: Grafika SE Ojciec żył w TRÓJKĄCIE z SYNEM i MACOCHĄ

W najnowszym odcinku vloga "Historia z Koprem", znany historyk opisuje burzliwe dzieje rodziny Jana Henryka XV, który żenił się dwa razy, a jego drugie małżeństwo było bardzo specyficzne. Zakończyło się rozwodem, a jego była żona związała się z... pasierbem. Zapraszamy na kolejny odcinek vloga Sławomira Kopra, historyka i pisarza.

Ojciec żył w TRÓJKĄCIE z SYNEM i MACOCHĄ. Największy SKANDAL II RP l Historia z Koprem

Sławomir Koper w najnowszym odcinku swego vloga opisuje nietypowe losy rodziny Jana Henryka XV, który żenił się dwa razy i dwa razy się też rozwodził. Drugie małżeństwo skończyło się skandalem obyczajowym, ponieważ jego była żona uwiodła swego pasierba. Klotylda de Silva y Gonzales de Candamo w 1936 roku wyszła ponownie za mąż za syna byłego męża. Para doczekała się dwójki potomstwa. - Stary książę zmusił ich do małżeństwa i tak się stało - Klotylda zdążyła jeszcze urodzić Bolkowi syna, który obecnie jest ostatnim przedstawicielem rodu Hochbergów. Sam Bolko został dwa miesiące po urodzeniu syna aresztowany przez Gestapo, był zamieszany w jakieś ciemne interesy na terenie Rzeszy i po przesłuchaniach w Gliwicach odstawiono go do Pszczyny. Tam nie odzyskał już zdrowia i zmarł kilka tygodni później. Stary książę podążył za synem po dwóch latach - opowiada Sławomir Koper, autor książki "Blaski i cienie II Rzeczpospolitej". Można ją kupić w tym miejscu.

NOWOŚĆ! Blaski i cienie II Rzeczypospolitej. Sławomir Koper
Autor: wiemiwybieram.pl
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE