Obca w świecie singli

i

Autor: Materiały prasowe Obca w świecie singli

Samotność ma wiele twarzy. „Obca w świecie singli” Krystyny Mirek

2023-07-13 16:48

Najnowsza książka Krystyny Mirek „Obca w świecie singli” od Wydawnictwa Lekkie, to powieść dla tych, którzy boją się uwierzyć w drugą szansę na miłość.

To, co ich spotkało, przyszło bez zapowiedzi, bez szansy na odwrócenie sytuacji... Czy na to zasłużyli? Kochali, byli wierni, oddani, a jednak los z nich zadrwił. Karolina i Jakub, obcy sobie ludzie, bardzo zawiedli się na najbliższych i musieli sprostać nowej sytuacji, jaką przyniosło im życie. Karolina – zdradzona i oszukana – skupia się na wychowywaniu córki i ratowaniu swojej restauracji. Jakub z kolei walczy o prawo do spotkań z własnym dzieckiem, choć partnerka skutecznie mu je uniemożliwia. Kiedy tych dwoje przypadkiem się spotka, dostrzegą w tym szansę na wzajemne przyjacielskie wsparcie. 

A może tym razem los szykuje dla nich coś więcej?

Fragment książki Krystyny Mirek „Obca w świecie singli”

Są takie poranki, w które warto się obudzić. Karolina Mazur otworzyła oczy i z przyjemnością przeciągnęła się w szerokim łóżku. Za oknem majowe słońce stało już wysoko na niebie, a ptaki koncertowały, jakby uczestniczyły w castingu do Metropolitan Opera. Miały spore szanse się dostać. Wrodzony talent, entuzjazm i codzienne ćwiczenia – te wszystkie punkty planu na   sukces zaliczały od wielu tygodni. Karolina odgarnęła z czoła zmierzwione włosy i odruchowo przejechała dłonią po drugiej połowie łóżka. Patryk znowu nie wrócił na noc. Niedobre przeczucie lekko ukłuło ją gdzieś w okolicach serca, ale nie pozwoliła, by się rozpanoszyło na dobre.

Leżała bez ruchu, oddychając spokojnie, i przywoływała wspomnienia. Bała się drgnąć, żeby ich nie spłoszyć. Wszystkie wspólne chwile wyświetlały się w jej głowie jak ulubiony film, który bawi i porusza, choć znamy każdą scenę na pamięć. Patryk był fascynującym mężczyzną. Wiele kobiet traciło dla niego głowę i nie działo się to bez powodu. Naprawdę umiał dać swojej dziewczynie szczęście. Karolina wiedziała o tym najlepiej. Był wesoły, namiętny, energiczny. Oczywiście w chwilach, w których był. Bo pojawiało się coraz więcej nieobecności. Pustych godzin. Samotnych poranków, zimnych nocy i posiłków zjadanych w towarzystwie kuchennej ściany.

Musiała się z tym pogodzić. Takie Patryk miał zajęcie i nic nie można było na to poradzić. Ktoś musiał pracować na utrzymanie rodziny. Westchnęła, co niczego nie zmieniło w jej sytuacji. Nie podnosząc powiek, znów przesunęła dłonią po zimnym prześcieradle. Wydawało jej się, że jeśli się dobrze postara, poczuje pod palcami szorstkie policzki Patryka, jego zawsze ciepłe usta i wysokie czoło. Tęskniła ogromnie. W takich momentach powtarzała sobie, że to cena prawdziwej miłości. Gdyby stworzyła zwykły związek, w którym temperatura uczuć osiąga zaledwie letni poziom, a ludzie żyją bardziej obok siebie niż naprawdę razem, pewnie z łatwością znosiłaby rozłąkę. To wszystko jednak nie zmieniało faktu, że było jej przykro.

Słyszała, jak za oknem ptaki nadal koncertują, budząc tych szczęśliwców, którzy przy tym miłym akompaniamencie mogą przywitać dzień, uśmiechnąć się do kogoś bliskiego, odsłonić firanki, przeciągnąć rozkosznie i wystawić policzki na ciepłe promienie słońca, a potem wtulić w czyjeś ramiona. Wszystko zachęcało do podejmowania takich działań. Maj był w tym roku wyjątkowo ciepły i przyroda reagowała istną feerią barw oraz dźwięków. Bzy kwitły jak w sentymentalnych piosenkach i faktycznie pachniały ciepłym deszczem. A Karolina w takie poranki tęskniła jeszcze mocniej. Wzięła do ręki leżący na stoliczku przy łóżku telefon i przymknęła drzwi, żeby nie obudzić śpiącej w pokoju obok córeczki. Patryk odebrał po kilku sygnałach. Był zachrypnięty, jakby go wyrwała z głębokiego snu.

– Co robisz? – zapytała.

– Zasuwam w pracy –  odpowiedział. Zakaszlał lekko, po czym, jak jej się wydało, czegoś się napił i zaczął reagować przytomniej.

– Zasnąłeś nad papierami? –  domyśliła się. Uśmiechnęła się z czułością na myśl, że Patryk drzemie gdzieś pochylony nad stosami faktur i zamówień. Miała ochotę okryć go kocem, poprawić włosy nad czołem i zrobić dobrej kawy.

– Nie spałem –  wyraźnie skłamał, ale to ją wzruszyło. Przepracowywał się i nie chciał do tego przyznać, jak wielu mężczyzn. – Tylko trochę mi się film urwał –  odpowiedział już całkiem przebudzony.

–  Usłyszała znowu w jego głosie wesołe nuty i energię, za którą go kochała. Wewnętrzna siła nie opuszczała Patryka nawet o szóstej rano po zarwanej nocy.

– Dlaczego nie wróciłeś do domu? – zapytała. –  Mogłeś przecież przejrzeć te papiery dzisiaj. Pomogłabym ci.

– I tak mam już dużo zaległości –  odparł szybko. – Wiem, że nie jest ci łatwo, ale zrozum, koteczku, pracuję dla rodziny. Lenka rośnie i potrzebuje różnych rzeczy.

Karolina nie odezwała się. Nagle przyszło jej do głowy, że Patryk celowo użył tego ogólnego sformułowania, bo tak naprawdę nie ma pojęcia, czego aktualnie potrzeba jego córce. Zbyt rzadko się z nią widywał.

[...]

Krystyna Mirek to autorka licznych bestsellerów. Ma trzy wchodzące w dorosłość córki i synka. Mieszka pod Krakowem. Serca Polek podbiła pełnymi dobrych emocji historiami, błyskawicznie stając się jedną z naszych najpopularniejszych pisarek. Wierna wartościom, takim jak domowe ciepło i radość ze zwyczajnego dnia, pisze na swojej stronie internetowej: Znam wiele sposobów na budowanie szczęścia, bo życie mnie nie oszczędzało. Dużo przeszłam i widziałam.

Książka „Obca w świecie singli”  dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na vivelo.pl, jak też w wersji e-book m.in. na empik, virtualo, woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Premiera książki 26 lipca.

Obca w świecie singli

i

Autor: Materiały prasowe Obca w świecie singli Link: Tu kupisz książkę „Obca w świecie singli” Krystyny Mirek