Raport Złotorowicza

i

Autor: Super Express/ YouTube Raport Złotorowicza

Raport Złotorowicza

Skąd się biorą seryjni mordercy? Wiwisekcja zbrodniczych umysłów [RAPORT ZŁOTOROWICZA]

2022-09-27 10:58

W najnowszym wydaniu "Raport Złotorowicza" pojawił się wyjątkowy gość. Sprawy kryminalne, seryjni mordercy i podcasty z serii true crime biją rekordy popularności. Chyba w każdym z nas jest ta ciemna cząstka duszy, którą fascynują wszelkiego rodzaju wynaturzenia i umysły psychopatów. Marta Kiermasz to dziennikarka radia VOX i mistrzyni reaserchu, która stworzyła audycję, którą wykorzystują wykładowcy kryminologii w pracy ze swoimi studentami. Jest ona także autorką książki ""ZŁO. Zbrodnia. Łowca. Ofiara", która demaskuje zachowania najbardziej znanych seryjnych morderców, jak Ten Bundy oraz Ed Kamper.

Ten Bundy określany był jako uroczy i elegancki, nawet kiedy udowodniono liczne morderstwa (w sumie przyznał się do 30, ale liczba ta może być o wiele większa) dziesiątki kobiet nie wierzyły w jego winę. Seryjni mordercy z jednej strony budzą przerażanie, a z drugiej, fascynację. Co wpływa, że człowiek zaczynam żyć manią zabijania? Czy psychopaci są wśród nas i każdy, nawet miła sąsiadka z piętra wyżej może skrywać mroczną tajemnicę.  Marta Kiermasz to dziennikarka radia VOX i mistrzyni reaserchu, która stworzyła audycję, którą wykorzystują wykładowcy kryminologii w pracy ze swoimi studentami. Marta dokonuje sprawnej wiwisekcji zbrodniczych charakterów, samej zbrodni i drogi, która prowadzi do wyeliminowania ZŁA. Marta Kiermasz jest autorką książki "ZŁO. Zbrodnia. Łowca. Ofiara". Przedstawia ona 7 postaci, które zapisały w historii kryminologii, to między innymi Ted Bundy, Jeffrey Dahmer, Ed Kemper, czy Mariusz Trynkiewicz. Jak powiedziała Marta Kiermasz, Jeffrey Dahmer mordował, torturował, a niektóre z ofiar zjadał. Zabił siedemnastu chłopców i mężczyzn. Charakterystyczne i najbardziej szokujące dla niego jest sposób, w jaki torturował swoje ofiary. Chciał mieć własnego niewolnika i jak sam marzył chciał "stworzyć ludzkie zombie". Samo zabijanie nie było jego celem, chciał całkowitego poddaństwa. 

Seryjni mordercy najczęściej nie traktują osoby jako człowieka. Dla nich jest jedynie celem do osiągnięcia satysfakcji z zabijania. To często doskonali manipulanci. Często opinia publiczna nie chce uwierzyć w winę danego człowieka. Potrafią oni zjednywać sobie ludzi, oszukiwać bliskich i przyjaciół. Często nawet partner lub partnerka nie wiedzą o mrocznej stronie długiej połówki. Psychopaci nie potrafią odczuwać emocji, ale doskonale wiedzą, czego się od nich oczekuje. Potrafią grać i udawać zachowania oraz emocje, jakie uchodzą za pożądane i normalne. 

- Okazuje się, że każdy z tych seryjnych morderców miał inną historią i czym innym się kierował. Na pytanie, czy jest coś takiego jak gen mordeccy odpowiedź próbują znaleźć psychiatrzy z całego świata. Niektórzy uważają, że seryjni mordercy mają niewykształcone pewne cechy w mózgu, jak na przykład nie odczuwają empatii. Jednak ta ścieżka, od urodzenia do zabijania, jest w każdym przypadku bardzo różna i nie można się tutaj niczym kierować i upraszać tego - mówi Marta Kiermasz.  

Książkę Marty Kiermasz "ZŁO. Zbrodnia. Łowca. Ofiara" kupisz tutaj

Zobacz też: Fatalny romans legendy TVP. Historia z Koprem

Obejrzyj cały "Raport Złotorowicza" i przekonaj się, dlaczego tak bardzo nas fascynują historię seryjnych morderców i dlaczego lubimy się bać. 

Posłuchaj podcastu "ZŁO - Zbrodnia, Łowca, Ofiara" - Jeffrey Dahmer.

Listen to "Jaffrey Dahmer - kanibal z Milwaukee [ZŁO- Zbrodnia, Łowca, Ofiara]" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają