Skandal. Agent Tomek i życie w cieniu mafii. Recenzja książki „Podwójna gra” Sylwestra Latkowskiego.

2021-07-13 9:25

Tomasz Kaczmarek agent Tomek stał się bohaterem ogólnopolskich mediów, bywał na salonach, a nawet dostał się do Sejmu. Podwójna tożsamość, tajne raporty, gangsterskie układy i nieustające zagrożenie życia oto rzeczywistość przykrywkowców, czyli  tajnych policyjnych agentów rozpracowujących struktury mafii. Serial dokumentalny „Przykrywkowcy. Podwójna gra” miał swoją premierę prawie dwa lata temu. Książka „Podwójna gra” Sylwestra Latkowskiego jest kolejną odsłoną. To opowieść o ludziach, którzy przekraczają granice i robią to w majestacie prawa. Czy jednak na pewno w granicach prawa? Przeczytaj recenzję książki „Podwójna gra” Sylwestra Latkowskiego a dowiesz się kto rozbił najgroźniejsze mafie w Polsce.

Tomasz Kaczmarek zyskał rozgłos w mediach jako "agent Tomek". Działając pod szyldem Centralnego Biura Antykorupcyjnego, doprowadził do aresztowania m.in. Beaty Sawickiej i Weroniki Marczuk, które usłyszały zarzuty o korupcję. Recenzja książki „Podwójna gra” Sylwestra Latkowskiego. Bohaterowie książki zdecydowali się na życie pod przykryciem, udając bandytów. Reżyser, scenarzysta i dziennikarz Sylwester Latkowski autor książki „Podwójna gra” przedstawia prawdziwych przykrywkowców. Wykorzystując swoją wiedzę, doświadczenie i znajomości przekonał policjantów, którzy rozpracowywali najgroźniejsze polskie mafie do ujawnienia tożsamości i opowiedzenia o przeprowadzonych akcjach. Czy istnieje polska mafia? Jak funkcjonuje? Na czym polegają powiązania naszego świata przestępczego z biznesem, polityką i funkcjonariuszami policji? Recenzja książki „Podwójna gra” Sylwestra Latkowskiego. Przeczytaj jak zakończyły się m.in. głośne zatrzymania „Słowika”, „Szkatuły” czy „Krakowiaka”. Nikt do tej pory nie pokazał jeszcze kulis tych spraw.

Kim właściwie są?

Pierwsza polska operacja specjalna z udziałem przykrywkow- ca miała miejsce 6 lipca 1990 roku w motelu „George” pod War- szawą i była nielegalna. Sylwester Latkowski autor książki „Podwójna gra” opisuje historie ludzi, którzy myślą jak przestępcy, często muszą dalej niż zwykli ludzie ustawiać granice moralności i wyzbywać się skrupułów. Potocznie nazywają ich przykrywkowcami. Kim właściwie są? To policjanci do zadań specjalnych prowadzący podwójną grę. Korzystanie z agentów tajnych służb to metoda stosowana na całym świecie od wieków. Już w starożytności szpiedzy podszywali się pod inne osoby, aby zdobyć najskrytsze informacje o zamiarach wrogów. Nie bez powodu szpiegostwo jest określane mianem najstarszej, obok prostytucji, profesji świata.

Zapraszamy do lektury

Wydawnictwo Harde zaprasza do czytania lektury autorstwa Sylwestra Latkowskiego pt. „Podwójna gra”. Będzie ona dostępna na www.wiemiwybieram.pl/harde, jak też w księgarniach internetowych, w tym m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Zapraszamy na stronę wydawnictwa www. harde.se.pl oraz na Facebook.com i Instagram - @hardewydawnictwo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze