Trzy siostry zakonne uprawiały seks z arcybiskupem. Historia z Koprem

2022-04-30 12:00
kościół mariawicki - zakonnice mariawitów
Autor: SHUTTERSTOCK; LUKASZ MIECHOWICZ/REPORTER kościół mariawicki - zakonnice mariawitów

W najnowszym odcinku vloga "Historia z Koprem" Sławomir Koper kontynuuje temat kościoła mariawickiego. Tym razem jednak skupia się na ciemniejszych kartach w historii wspólnoty. Autor książki "Mistycy, prorocy, szarlatani" opowiada o skandalach i kontrowersjach związanych z jedną z najważniejszych postaci związanych z mariawitami.

Sławomir Koper w najnowszym odcinku vloga opowiada o wielkich kontrowersjach, które były związane z jedną z ważniejszych postaci kościoła mariawitów. Maria Michał Kowalski w 1922 ożenił się z Marią Izabelą Wiłucką, a dwa lata później zniósł celibat w całym kościele mariawickim. Uważany przez mariawitów za świętego, w rzeczywistości dopuszczał się obrzydliwych czynów. Duchowny miał uprawiać seks z zakonnicami, ponadto zarzucano mu wykorzystywanie nieletnich dziewczyn. - Sprawa Kowalskiego była rozpatrywana przez kilka składów sędziowskich i ostatecznie skazano go na dwa lata i osiem miesięcy więzienia. Miał oddzielną celę, nie ogolono mu głowy i zachował status duchownego. Na wolności znalazł się tuż przed wybuchem II wojny światowej - opowiada Sławomir Koper, autor książki "Mistycy, prorocy, szarlatani". W najnowszym odcinku vloga "Historia z Koprem" występuje również Katarzyna Łuczyńska, autorka powieści "Grzeszna i święta", która opowiada o swojej podróży do Brazylii i swoich obserwacjach o misjach.

Grzeszna i święta
Autor: Wydawnictwo Harde
Mistycy
Autor: Wydawnictwo Harde
Trzy siostry zakonne uprawiały seks z arcybiskupem. Historia z Koprem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE