Wolał prostytutkę z rzeżączką niż kobietę ze śmierdzącymi nogami. Historia z Koprem

2022-05-28 12:00
Witold Gombrowicz
Autor: EASTNEWS

Najnowszy odcinek vloga "Historia z Koprem" poświęcony jest bujnemu życiu erotycznemu Witolda Gombrowicza. Jak opisuje Sławomir Koper, pisarz tworzył kilka związków homoseksualnych. Z nawiązał relacje i jak one wyglądały? Zapraszamy na kolejny odcinek vloga autora "Żony bogów. Muzy wielkich literatów".

Wolał prostytutkę z rzeżączką niż kobietę ze śmierdzącymi nogami. Historia z Koprem

Sławomir Koper tym razem pod lupę wziął życie osobiste Witolda Gombrowicza. Jak wiemy, pisarzowi nieobce były kontakty homoseksualne. Jego pierwszym partnerem prawdopodobnie miała być nieco tajemnicza postać, która miała na imię Franek, potem były inne. Co warte podkreślenia, bohater książki "Żony bogów. Muzy wielkich literatów", zawsze powtarzał, że po to mamy wolną wolę, by swobodnie kształtować swoje życie. Bardzo cenił sobie osoby, które nie bały się manifestować swojej odmienności. - Natomiast miał poważne zastrzeżenia wobec zinstytucjonalizowanej edukacji, gdyż uważał, że zabija wszelką indywidualność - opowiada Sławomir Koper. Gombrowicz zaczął swoją karierę pisarza od publikacji opowiadań i po kilku zmianach, zachwycił samego Bruno Schulza i to do tego stopnia, że ten napisał do niego kilkanaście telegramów. Jak wyglądało życie literata? Opowiada o tym w swoim najnowszym odcinku vloga Sławomir Koper. Zapraszamy do oglądania!

Żony Bogów
Autor: Wydawnictwo Harde
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE