Remigiusz Mróz. Promocja książki w komunikacji miejskiej

i

Autor: AKPA Remigiusz Mróz. Promocja książki w komunikacji miejskiej zablokowana

Woronowicz, Opozda, Rocka i Bracia Kacperczyk zagrali u Mroza!

2022-11-21 12:37

Polska liga piłkarska, Remigiusz Mróz oraz plejada gwiazd świata filmu i muzyki. Co mogło powstać w ramach tego spotkania? Wyjątkowy serial audio. Pierwsze dwa odcinki „Z pierwszej piłki” są już dostępne w aplikacji Empik Go.

Jak ma poradzić sobie drużyna piłkarska, która w jednej chwili traci cały skład oraz trenera? Dlaczego kobiety muszą walczyć o swoją pozycję w świecie futbolu? I wreszcie, czy pojedyncze błędy mogą kosztować życie? Odpowiedzi na te pytania poszukują główni bohaterowie „Z pierwszej piłki”, powieści autorstwa Remigiusza Mroza. Jeden z najbardziej poczytnych polskich pisarzy powraca z zaskakującym tytułem, nie tylko dla fanów piłki nożnej. Premierze książki towarzyszy serial audio w niezwykłej obsadzie. W głównych rolach zobaczymy m.in. aktorów: Adama Woronowicza i Joannę Opozdę, muzyków: Braci Kacperczyk i Julię Rocką, komentatorów sportowych: Mateusza Borka i Przemysława Rudzkiego, a także influencera JDabrowskiego.

-„Z pierwszej piłki” to odważna powieść z wątkami kryminalnymi. Remigiusz Mróz stworzył historię rozgrywającą się w świecie futbolu, a jej bohaterowie to młodzi adepci tej dyscypliny. Zainspirowało nas to do poszukania aktorów, muzyków, influencerów i lektorów, którzy podzielają fascynację piłką nożną i sprawdzą się w tym formacie. Energia i pozytywne nastawienie braci Kacperczyk bardzo przypominały nam kreację Bena i Gaudiego, głównych bohaterów serialu. Podobnie było z Julią Rocką – piosenkarka była naszym pierwszym wyborem do roli Kali. W serialu pojawiają się także charyzmatyczni: Joanna Opozda, JDąbrowsky czy prawdziwi komentatorzy sportowi – Mateusz Borek i Przemysław Rudzki. Młodym towarzyszy Adam Woronowicz, który w serialu gra trenera Krygiera, ale prawdziwą mentorską rolę odegrał wobec młodszych koleżanek i kolegów na planie – mówi Paweł Heba, producent serialu audio i Dyrektor Kreatywny Empik Go.

Zobacz także: Moda na zimę 2022/2023. Trendy na Wigilię oraz Sylwestra. Co będzie modne?

Bracia Kacperczyk w nowej odsłonie

Na specjalnie zaproszenie producentów do obsady serialu audio dołączyli bracia Kacperczyk, wschodzące gwiazdy polskiej sceny alternatywnej. Muzycy, którzy są nierozłączni na scenie, i w serialu grają razem na futbolowej murawie. A wszystko za sprawą fabuły najnowszej produkcji audio Empik Go. Maciej (Ben) i Paweł (Gaudi) Kacperczyk w „Z pierwszej piłki” wcielają się w młodych piłkarzy, którzy na boisku są niczym Lewandowski i Dembele. O swoim debiucie w pracy przy produkcji audio opowiadają tak:

- Gdy dostaliśmy propozycję nagrania audiobooka stwierdziliśmy, że musimy spróbować. Nie wiadomo, czy taka okazja się powtórzy. Choć może się powtórzy? Może świetnie się sprawdziliśmy? To doświadczenie zmusiło mnie do tego, by pójść na lekcje dykcji, żeby ją ćwiczyć, bo jednak okazuje się, że nie jest tak dobrze – wyznaje Maciej Kacperczyk.

- Dla mnie udział w tym projekcie to zupełnie coś nowego – bo nawet jako muzyk, nie pracuję głosem. To było trudne zadanie. Na szczęście współpracował z nami realizator, który pomógł nam przejść tę drogę – dodaje Paweł Kacperczyk.

Bracia Kacperczyk to nie jedyne osoby ze świata muzyki, które możemy usłyszeć w tym projekcie. W główną rolę kobiecą – córkę trenera – wciela się Julia Rocka. Młoda artystka mocno zaznaczyła swoją obecność utworem „Oficjalna wersja zdarzeń”, który został odsłuchany ponad 10 milionów razy i niedawno pokrył się złotem. Dwudziestotrzyletnia piosenkarka i aktorka podkreśla, że udział w produkcji audio dużo ją nauczył.

- Udział w nagraniu produkcji audio był dla mnie dużym wyzwaniem! Na studiach aktorskich nie miałam nigdy okazji zbudować postaci tylko za pomocą głosu, a to bardzo subtelny i minimalistyczny środek wyrazu. I mimo, że mam już trochę doświadczenia w pracy w studio, bo nagrywam swoje piosenki to czuję, że przy tym projekcie rozwinęłam nowe umiejętności aktorskie i świadomość głosu – mówi Julia Rocka.

„Z pierwszej piłki” to niezwykły projekt Wydawnictwa FILIA oraz Empik Go, w którym literatura przenika się ze sportem. W aplikacji dostępny jest już pierwszy odcinek, kolejne będą pojawiać się co piątek, aż do 6 grudnia 2022 r.

Źródło: materiały prasowe

Empik Go

i

Autor: Materiały prasowe Empik Go
Kraków: remont ulicy Dekerta pod estakadą kolejową
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE