Oto opowieść o wojnie i pokoju - na Ziemi i w Kosmosie.

i

Autor: FRONDA Książka Jacka Bartosiaka „Wojna w kosmosie. Przewrót w geopolityce” to opowieść o wojnie i pokoju - na Ziemi i w Kosmosie.

Zaproszenia dla Czytelników na premierę książki Pana Jacka Bartosiaka pt. „Wojna w kosmosie. Przewrót w geopolityce”.

2021-10-07 16:40

Spotkanie odbędzie się 13 października 2021 r. (środa) o godz. 19:00 w Kinie Wisła na Placu Wilsona 2 w Warszawie. Wstęp wolny! Książka Jacka Bartosiaka „Wojna w kosmosie. Przewrót w geopolityce” to opowieść o wojnie i pokoju - na Ziemi i w Kosmosie.Ludzkość sięgnęła po raz pierwszy granic kosmosu by po prostu wygrać wojnę.

Czasami sądzimy, iż kosmos ma niewiele wspólnego z naszym życiem codziennym. Nic bardziej mylnego. Poprzez umieszczone na orbitach Ziemi satelity ludzkość korzysta z gigantycznego strumienia codziennie przekazywanych informacji. Internet, bankowość, telefony komórkowe, stacje telewizyjne, prognoza pogody, transport i nawigacja są coraz bardziej powiązane z dostępem do przestrzeni kosmicznej.

Obecnie na światowej arenie kosmicznej liczą się właściwie dwa państwa - USA i Chiny. Książka „Wojna w kosmosie. Przewrót w geopolityce” opisuje rywalizację mocarstw właśnie w domenie kosmicznej. Rywalizacja ta obejmuje wyścig kosmicznych zbrojeń poprzez opracowywanie zarówno coraz to nowszych typów broni, jak i monitorujących działania wojsk na ziemi i w kosmosie - systemów satelitarnych. Przechwytywanie sygnałów, emisje radarowe, wykrywanie startów, łączność przekaźnikowa, elektroniczne satelity lokalizujące centra łączności i wywiadu - systemy wczesnego ostrzegania - to jest domena kosmiczna. O tym, jak ważną sprawą jest rywalizacja w kosmosie, świadczy fakt iż, Donald Trump powołał w ramach amerykańskiego wojska – Siły Kosmiczne.

Trwa twarda walka o nowe wzgórze nad polem walki czyli dominację na orbitach Ziemi, w kluczowych miejscach dla kosmicznych podróży, czy też na Księżycu. Zdobycie przewagi w kosmosie spowoduje przewrót w geopolityce i wpłynie na przewagę również na Ziemi. W czasach, gdy punktem ciężkości wojny są centra systemów dowodzenia i komunikacji, przestrzeń kosmiczna stała się miejscem kluczowym, umożliwiającym nowoczesną wojnę na Ziemi. Kogo tam nie ma, ten się nie liczy.

Im ważniejsza staje się infrastruktura w kosmosie, tym poważniejszy jest jej wpływ na sprawy Ziemi. W związku z tym infrastruktura kosmiczna staje się środkiem ciężkości każdego konfliktu na Ziemi z udziałem wielkiego mocarstwa, ponieważ zapewnia globalne wsparcie dla potrzebujących dostępu do infrastruktury kosmicznej, co umożliwi wykonywanie skutecznych i szybkich uderzeń oraz manewrów na Ziemi.

Zaproszenie na spotkanie z Jackiem Bartosiakiem - premierę jego najnowszej książki pt. „Wojna w kosmosie. Przewrót w geopolityce”.

Serdecznie zapraszamy na stacjonarne spotkanie autorskie dra Jacka Bartosiaka poświęcone jego najnowszej książce "Wojna w kosmosie. Przewrót w geopolityce". Spotkanie odbędzie się 13 października 2021 r. (środa) o godz. 19:00 w Kinie Wisła na Placu Wilsona 2 w Warszawie. Wstęp wolny!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE