całująca się para

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Zdrada i co dalej? Agata z powieści "Zemsta. Agencja rozbitych serc" znalazła rozwiązanie

2022-04-25 11:40

Zdrada nie musi być równoznaczna z rozstaniem. Wiele jest przykładów par, które przezwyciężyły kryzys i odbudowały swój związek. O zdradzie pisze Natasza Socha w swojej najnowszej, pełnej humoru powieści detektywistycznej "Zemsta. Agencja rozbitych serc". Jak leczyć rozbite serce, podpowiada Klaudia Klukowska psycholog, trener umiejętności psychospołecznych.

– Zdrada nie musi być równoznaczna z rozstaniem – mówi Klaudia Klukowska psycholog, trener umiejętności psychospołecznych. – Wiele jest przykładów par, które przezwyciężyły kryzys i odbudowały swój związek. Jest to moment, by zatrzymać się w biegu i zastanowić: Dlaczego jeden z partnerów zdecydował się na ten krok? Co w naszym związku nie gra? Czego nam brakuje? Jak możemy to wspólnie naprawić?

Każdy człowiek popełnia błędy, ale póki zdaje sobie z nich sprawę i ma motywację, by je naprawić, to wszystko jeszcze jest możliwe. Wspólnie przejście przez kryzys i jego przepracowanie ma szanse umocnić związek.

  • Z drugiej strony, zanim podejmiesz decyzję – rozstać się czy nie – zastanów się:
  • Czy jestem w stanie ponownie zaufać?
  • Czy ten związek jest dla mnie wartościowy?
  • Czy z mojej strony jest to miłość?
  • Czy w tym związku byłam szczęśliwa?

Jeśli odpowiedź na większość pytań brzmi: NIE, to dobrze przemyśl czy faktycznie jest o co walczyć. Bywa, że latami tkwimy w toksycznych relacjach z przyzwyczajenia, wygody, lęku, że nikogo lepszego już nie poznamy.

Zadbaj o siebie, pomyśl, czego naprawdę chcesz i nie bój się zmian, które mogą być zmianami na lepsze. Bo tkwienie w toksycznej relacji okalecza, pozbawia nas pewności siebie, uszkadza psychicznie i odbiera radość życia. A przecież zasługujesz na szczęście.

Jak leczyć rozbite serce? Radzi Klaudia Klukowska psycholog, trener umiejętności psychospołecznych.

O zdradzie pisze Natasza Socha w swojej najnowszej, pełnej humoru powieści detektywistycznej "Zemsta. Agencja rozbitych serc". Książka dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.wiemiwybieram.pl, jak też w wersji e-book m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Wydawnictwo Harde zaprasza na stronę www.harde.se.pl oraz na Facebook.com i Instagram - @hardewydawnictwo.

Sonda
Czy wybaczyłabyś zdradę partnerowi?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki