Zgarnij suknię Katarzyny Bondy. Wesprzyj Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

2022-01-25 18:41
Katarzyna Bonda w Grudziądzu
Autor: Nadesłane pisarka Katarzyna Bonda

Przygotowania do 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nabierają tempa. W tym roku łączymy siły na rzecz okulistyki dziecięcej. W najbliższą niedzielę, 30 stycznia odbędzie się wielki finał, ale już teraz można dołożyć cegiełkę, biorąc udział w wielu licytacjach. Dla fanów literatury to prawdziwa gratka. Podpowiadamy, co też można zdobyć.

W serwisie aukcyjnym Allegro Charytatywni na rzecz WOŚP znajdziemy masę ciekawych pozycji. Żeby wymienić parę – reprint plakatu "Tytus Romek i A'Tomek" Papcia Chmiela z jego podpisem. Wydawnictwo Prószyński, wydawca komiksów Papcia Chmiela, poświadcza autentyczność autografu twórcy. Cena na dziś: 630 złotych.

Droższy będzie trzygodzinny audiobook "Kubuś Puchatek" w wykonaniu Janusza Gajosa – oczywiście z autografem aktora. W komplecie dostaniemy też wydanie książkowe "Kubusia Puchatka" i "Chatki Puchatki "z ilustracjami Ernesta H. Sheparda. Aktualna cena nieco ponad 12 tysięcy. Pierwsze opowieści A.A.Milne'a o Kubusiu Puchatku, najsłynniejszym misiu na świecie, powstały prawie 90 lat temu.

Katarzyna Bonda, mistrzyni kryminałów przekazała na aukcję suknię zaprojektowaną i uszytą przez znakomitą projektantkę - Justynę Ołtarzewską. W opisie czytamy: kreacja powstała z okazji premiery jednej z bestsellerowych powieści kryminalnych, czwartej części przygód Saszy Załuskiej "Czerwony Pająk". Jest to długa, elegancka, czerwona suknia odsłaniająca plecy, z motywem pajęczyny. Pająk jest widoczny, dopiero kiedy zechce tego właścicielka (należy nieco odsłonić rozporek). Cena za suknię, wcale nie milion dolarów, jedyne trzy tysiące pięćset. Kto da więcej?

Najdroższe i najciekawsze aukcje dla WOŚP

Można też wylicytować kolację dla dwóch osób w towarzystwie pisarki Agaty Tuszyńskiej. Wyjątkowe będzie menu, inspirowane twórczością autorki i jej bohaterów: I.B.Singera, Ireny Krzywickiej, Leopolda Tyrmanda, Wiery Gran.

– Naszą rozmowę przekształcę w opowiadanie, które zwycięzca otrzyma w formie unikalnej książki, z fotografiami i moim autografem. Opowiedz mi swoją historię. Ważną, inspirującą, wyjątkową. Każdy taką ma. Pomogę ją powołać na świat – obiecuje Agata Tuszyńska. Bez napiwków cztery tysiące sto. Czy na tym licytacja się zatrzyma?

To nie jedyna kolacja z literaturą w tle. Muzeum Henryka Sienkiewicza na Starym Rynku w Poznaniu zaprasza na ucztę dla czworga, nie byle jaką, bo przygotowaną wedle "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Wieczór poprowadzi dziennikarka Katarzyna Bosacka, wspólnie z dr Dawidem Barbarzakiem z Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po posiłku zaplanowane jest zwiedzanie muzeum i prezentacja unikatowych rękopisów.

Licytacji są setki. Warto zajrzeć na stronę z aukcjami i postarać się o książę z autografem. Przekazali je m.in.: Olga Tokarczuk, prof. Jerzy Bralczyk, Ziemowit Szczerek, Mariusz Szczygieł, Jolanta Kwaśniewska, Katarzyna Tusk, Michał Rusinek i Joanna Rusinek, Igor Brejdygant, Donald Tusk i Anne Applebaum, Jakub Porada, Joanna Jędrzejczyk, Andrzej Maleszka, Anna Herbich i wielu innych.

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czeka nas już w najbliższą niedzielę, 30 stycznia, ale zbiórki trwają jeszcze do 14 lutego. 

Sonda
WOŚP 2022 - czy wesprzesz zbiórkę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE