Suche dłonie

i

Autor: Shutterstock Suche dłonie

Pękająca skóra na dłoniach

Nieziemsko dobry sposób na suche dłonie. Maść z apteki za 5 zł sprawi, że skóra będzie nawilżona i przestanie pękać

2022-09-29 15:58

Suche dłonie to problem, który dotyka większość osób w okresie jesieni i zimy. Duża różnica temperatur, nieodpowiednia pielęgnacja sprawiają, że skóra na dłoniach zaczyna dosłownie pękać. Co pomoże na suche dłonie? Z pewnością pomoże jedna maść, którą kupisz w każdej aptece za maksymalnie 5 złotych. Zregeneruje i będzie chronić przed ponownym przesuszaniem się skóry.

Przyczyny suchych dłoni

Suche dłonie zimą czy jesienią dokuczają wielu osobom. Czasami ich stan jest tak zły, że nie pomaga nawet krem nawilżający. Do najczęstszych przyczyn przesuszonej skóry dłoni zalicza się: mróz, wiatr, stosowanie silnych detergentów, suche powietrze, nieprawidłowa pielęgnacja, czy odwodnienie organizmu. Przyczyną suchej skóry na dłoniach może być także częste mycie rąk, stosowanie preparatów do dezynfekcji, a także noszenie rękawiczek jednorazowych. Niestety często sucha i zaniedbana skóra zaczyna pękać i rogowacieć, a wraz z tym pojawia się ból i dyskomfort. Bywa tak, że żaden kosmetyk nie jest w stanie nam pomóc i konieczna jest wizyta u dermatologa, który wdroży specjalistyczne leczenie. Jeśli zauważyłaś, że wraz ze zmiana pogody skóra twoich dłoni jest w znacznie gorszym stanie niż latem, to wypróbuj maści z apteki, która kosztuje niecałe 5 złotych.

Maść z apteki na suche dłonie kosztuje 5 zł, a szybko regeneruje skórę

Suche dłonie to problem, z którym należy walczyć, aby nie dopuścić do pękania skóry. Nawet nie musisz wydawać fortuny, aby kupić skuteczny krem na suche dłonie. Wystarczy, że udasz się do apteki i kupisz maść z witaminą A. Ten apteczny kosmetyk zdziała cuda. Bardzo dobrze chroni przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych, łagodzi skutki odmrożenia oraz regeneruje naskórek i zmniejsza jego rogowacenie. W przypadku skóry uszkodzonej witamina A przyspiesza proces gojenia, ale też działa odmładzająco. Dlatego warto kupić tę maść na suchą skórę dłoni zwłaszcza w okresie, gdy na dworze panują niskie temperatury.

Sonda
Znałaś właściwości maści witaminowej?
Stres a problemy ze skórą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają