Jak prać kolorowe ubrania, aby nigdy nie blakły

i

Autor: Shutterstock Jak prać kolorowe ubrania, aby nigdy nie blakły

Sposoby na czyste ubrania

Co zrobić, by ubrania się nie mechaciły. Wypróbuj te obłędne patenty, a będą dłużej jak nowe

2022-07-25 11:50

Zmechacenia i popularne kłaczki potrafią zniszczyć każde ubranie. Chyba nikt z nas nie lubi kiedy nasze ulubione swetry i bluzki niszczeją i tracą swój oryginalny wygląd. Na szczęście jest kilka prostych sposobów, dzięki którym Twoje ubrania dłużej będą wyglądały jak nowe. To genialne wskazówki, które mogą odmienić Twoją szafę. Sprawdź rewelacyjne patenty, by ubrania się nie mechaciły. Jak sobie poradzić z kłaczkami, kulkami oraz zmechaceniami na ubraniach.

Kapitalne sposoby, by ubrania się nie mechaciły. Te patenty odmienią Twoje życie

Zmechacenia i kłaczki na ubraniach potrafią zniszczyć nasze ulubione sukienki czy swetry. Nic tak nie wkurza, jak wystające grudki, które prezentują się wyjątkowo nieestetyczne i sprawiają, że ubranie od razu wygląda na starsze i bardziej zniszczone niż faktycznie jest. Wiele zależy przede wszystkim od jakości i rodzaju materiału, niektóre z nich mają tendencje do mechacenia. Nawet najbardziej drogie i luksusowe ubrania potrafią się bardzo szybko zmechacić. Jak zatem radzić sobie z tego rodzaju problemem? 

Zobacz także: Ten kapitalny patent na mycie okien sprawi, że nie będzie się na nich osadzać kurz i brud

Nieprostym rozwiązaniem jest oczywiście golarka do ubrań. To niedrogie urządzenie, które w kilka sekund rozprawi się z wszelkiego rodzaju zmechaceniami. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie ubrania nadają się do golenia. Bardzo delikatne tkaniny i takie z trójwymiarowymi wzorami mogą się zniszczyć. Kolejną ważną rzeczą jest sposób prania. Nie zapominaj, by do pralki wkładać ubrania przewinięte na lewą stronę. Dodatkowo nie ładuj do niej za dużo ubrań, jeżeli pralka jest przeładowana to rzeczy będą się o siebie bardziej ocierać i szybciej niszczyć. Pamiętaj również, by bardzo delikatne ubrania prać w specjalnych woreczkach. Uważaj także na wirowanie, zbyt wysokie obroty mogą zniszczyć i porozciągać tkaniny. 

Skutki nawałnicy w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają